2017-06-22 12:30:00
Redakcja

Euro w plażówce: Dania za mocna. Porażka Polaków

Reprezentacja Polski przegrała piąte spotkanie na mistrzostwach Europy w plażowej piłce ręcznej. Podopieczni trenera Krzysztofa Kisiela ulegli Danii 0:2.

"Biało-czerwoni" od samego początku pierwszego seta musieli gonić wynik. Dania skupiła się na budowaniu przewagi i wygrała ten fragment meczu 17:12. Pierwsze minuty drugiej części spotkania były bardziej wyrównane. Polacy cały czas jednak musieli odrabiać starty, które z czasem było coraz wyższe. Reprezentacja Danii kontrolowała przebieg meczu i  zwyciężyła drugiego seta 23:16.

W czwartek Polacy mają szansę na pierwsze zwycięstwo na Euro. "Biało-czerwoni" powalczą z Holandią o godzinie 16.

Polska - Dania 0:2 (12:17, 16:23)

Polska: Fiodor, Kożuchowski 4, Włudarczyk 8, Zakręta , Rupp 8, Juszczyk, Wojdak 8, Koper, Trojanowicz, Orłowski