2017-06-20 11:40:00

Rozpoczęło się Euro w plażówce. Porażka Polaków na inaugurację

Nie udało się reprezentacji Polski wygrać pierwszego meczu na mistrzostwach Europy w plażowej piłce ręcznej. Nasza drużyna uległa na inaugurację Węgrom 0:2.

Polacy przegrali pierwszego seta 8:18. Nasza drużyna w tym fragmencie gry prowadziła tylko na początku 4:2. Podopieczni trenera Krzysztofa Kisiela o wiele lepiej zagrali w drugim secie. Bardzo długo toczyli wyrównany bój z Węgrami, jednak ostatecznie "Madziarzy" wygrali 21:18.

"Biało-czerwoni" na mistrzostwach Europy, które rozgrywane są w Zagrzebiu grają w grupie A. Nasza drużyna kolejny mecz zagra jeszcze we wtorek, a o godzinie 17 jej rywalem będzie Hiszpania, która swoje pierwsze spotkanie z Rosją wygrała 2:0.

Polska - Węgry 0:2 (8:18, 18:21)

Polska: Wojdak 10, Rupp 6, Koper 4, Juszczyk 2, Kożuchowski 2, Trojanowicz 2, Fiodor, Orłowski, Włudarczyk, Zarkęta