2017-06-04 16:51:00

Brąz dla Veszprem! Barcelona bez wygranej w Final Four!

Znamy już pierwsze rozstrzygnięcia w Final Four Ligi Mistrzów. Po pierwszej połowie meczu o brązowy medal Telekom Veszprem prowadził z FC Barceloną 18:17. Ostatecznie to spotkanie wygrali mistrzowie Węgier i to oni cieszyli się z trzeciego miejsca.

Mecz o trzecie miejsce w Final Four jest być może najtrudniejszym pojedynkiem całego turnieju. Wynika to z psychiki, gdyż na przeciwko siebie stają dwie bardzo mocne drużyny, których ambicje sięgają wyżej niż walka o brązowy medal Ligi Mistrzów. Tak też było tym razem, "Barca" jak i Veszprem mierzyły w finał, a ostatecznie awans do niego przegrali raptem jedną bramką.

Początek spotkania był szybki, a Veszprem już po kilku akcjach zbudowało sobie cztery bramki przewagi (9:5). Świetnie w węgierskim ataku spisywali się Aron Palmarsson oraz Mate Lekai. Na tak niekorzystny obrót spraw od razu zareagował trener "Barcy" Xavi Pascual i poprosił o czas. Jego uwagi pomogły i Katalończycy zaczęli odrabiać straty, a do remisu w 28. minucie doprowadził Kamil Syprzak.

Druga połowa również była zacięta, a nieznaczną przewagę miało Veszprem. "Barca" miała spore problemy ze sforsowaniem defensywy mistrzów Węgier, gdzie świetnie grali na środku Blaż Blagotinsek oraz Laszlo Nagy. Kwadrans przed końcem "Madziarzy" prowadzili już 27:22! "Duma Katalonii" cały czas chciała odrobić straty, dlatego zaczęła grać siódemką w polu i na dwa koła. To jednak wiele nie pomogło i z brązowy medal trafił do Telekomu Veszprem.

Kamil Syprzak rzucił w tym spotkaniu jedną bramkę.

Telekom Veszprém - FC Barcelona Lassa 34:30 (18:17)