2016-08-11 16:06:00

Pierwszy remis w Rio!

Tunezja była o krok od pokonania Kataru. Jednak niesamowita pogoń Katarczyków w końcówce dała im remis. Mecz zakończył się wynikiem 25:25. Był to pierwszy podział punktów na tym turnieju.

Na początku meczu było bardzo dużo chaosu. Obie drużyny grały nerwowo i popełniały sporo błędów w ataku. Po 9. minutach był remis po 2. Później kibice oglądali więcej goli, ale nadal nie było ich zbyt dużo. Gra była bardzo wyrównana i po pierwszej połowie Tunezyjczycy prowadzili 12:11

Po przerwie przewaga wicemistrzów Afryki urosła do trzech bramek (17:14 w 40. minucie). Bardzo dobrze w tunezyjskiej bramce spisywał się Marouen Maggiz, który bronił w sytuacjach wręcz nieprawdopodobnych. A swoimi interwencjami przyćmił nawet Danijela Saricia. Gdy chwilę później było już 18:14 o czas musiał poprosić trener Kataru Valero Riveira.

Wicemistrzowie świata bardzo dobrze zareagowali na tę przerwę i szybko rzucili trzy bramki. Teraz o czas musiał poprosić szkoleniowiec Tunezyjczyków. Od tego momentu mecz się wyrównał, ale to ciągle zespół z Afryki był na prowadzeniu.

W końcówce Katarczycy rzucili się w szaloną pogoń, odrobili straty i doprowadzili do remisu 25:25. I takim wynikiem skończył się ten mecz.

Tunezja - Katar 25:25 (12:11)

TunezjaMakrem MissaouiMarouen Maggaiz - Aymen ToumiIssam Tej 5, Mohamed Jilani MaarefAmine Bannour 4, Khaled Haj Youssef 1, Oussama Boughanmi 8, Sobhi SaiedOussama Hosni 1, Aymen HammedMarouan Chouiref 1, Mohamed Soussi 1, Wael Jallouz 4.

Katar: Danijel SarićGoran Stojanović - Żarko Marković 5, Hassan MabroukMarko BagarićBertrand RoineRafael Capote 12, Abdulrazzaq Murad 3, Eldar Memisević 1, Bassel Alrayes 2, Nasreddine MegdichKamal Aldin Mallash 2, Ameen ZakkarBorja Vidal Fernández