2016-08-12 02:25:00

Słowenia pokonała Szwecję i zagra w ćwierćfinale

Słoweńcy już są praktycznie pewni awansu do ćwierćfinału Igrzysk Olimpijskich. Zespół Veselina Vujovicia nie dał szans Szwecji, którą pokonał 29:24, do przerwy prowadząc 14:13.

Grający z nożem na gardle Szwedzi zaczęli ten mecz bardzo dobrze, bo od prowadzenia 4:2. Słoweńcy grali wysoką i agresywną obroną 4-2. Pozwoliło im to odrobić straty i doprowadzić do remisu.

W 21. minucie pierwszy raz na prowadzenie w tym meczu wyszli podopieczni trenera Veselina Vujovicia (8:7). Od tego momentu gra toczyła się na zasadzie gol za gol. Na kilka sekund przed przerwą był remis, ale wtedy na rzut z dystansu zdecydował się Uros Zorman. To była trafna decyzja i jego drużyna prowadziła 14:13.

Słoweńcy dobrze zaczęli drugą połowę i wyszli na trzy bramkowe prowadzenie (18:15). O czas musieli poprosić Staffan Olsson i Ola Lindgren, którzy tworzą duet szwedzkich trenerów. To im nic nie dało, bo w ciągu kilkunastu sekund Słoweńcy odskoczyli już na pięć trafień.

Słoweńcy tej przewagi już nie wypuścili z rąk i wygrali 29:24.

Słowenia - Szwecja 29:24 (14:13)

SłoweniaMatevz SkokGorazd Skof - Blaz BlagotinsekNik HenigmanVid Kavticnik 3, Blaž Janc 5, Jure Dolenec 3, Darko Cingesar 3, Vid PotekoMatej Gaber 3, Uros Zorman 4, Marko BezjakSimon Razgor 5, Dean Bombac 3.

Szwecja: Mattias AnderssonMikael Appelgren - Kim Andersson 1, Jim Gottfridsson 2, Johan JakobssonTobias KarlssonJesper Nielsen 1, Lukas Nilsson 5, Andreas NilssonFredrik Raahauge PetersenJonathan StenbackenPhilip StenmalmJerry Tollbring 6, Mattias Zachrisson 4.