Rywalizacja Arki Gdynia z Sandra SPA Pogonią Szczecin okazała się niezwykle zacięta! Losy meczu rozstrzygały się do ostatniej minuty. Ze starcia zwycięsko wyszli gdynianie, którzy triumfowali 28:27 i dość niespodziewanie umocnili się w walce o pozostanie w PGNiG Superlidze!
Zagłębie w jeden tydzień zdążyło wplątać się w śmiertelną walkę o pozostanie w elicie, jak i zniechęcić się do obu trójmiejskich drużyn Superligi. Po Arce tym razem Wybrzeże skarciło podopiecznych trenera Bartłomieja Jaszki, którzy odbili sobie nieudaną podróż do Kalisza.
Dwa mecze i dwa zwycięstwa - taki jest bilans Energi MKS-u w fazie play-out PGNiG Superligi. Kaliszanie pokonali właśnie we własnej hali Stal Mielec 26:22.
Zwycięstwem z Chrobrym Głogów zawodnicy PGE VIVE przypieczętowali awans do półfinału PGNiG Superligi. Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć z piątkowego spotkania.
Zawodnicy PGNiG Superligi nie mają przerwy świątecznej, bo w Wielką Sobotę zagrają kolejne mecze. Przed nami trzy mecze 2. serii rundy spadkowej drużyn rywalizujących o utrzymanie w rozgrywkach. Które zespoły sprawią świąteczny prezent kibicom i wygrają?
Po tym jak w pierwszym spotkaniu PGE VIVE spuściło lanie Chrobremu, w rewanżu zobaczyliśmy spokojniejsze spotkanie. Mistrzowie Polski jednak wygrali i w ten sposób przypieczętowali awans do półfinału.
PGE VIVE Kielce w rewanżowym meczu ćwierćfinałowym z Chrobrym Głogów ma wieli komfort gry. W pierwszym spotkaniu kielczanie roznieśli rywali i mają aż dziewiętnaście bramek zaliczki. Gospodarze będą chcieli sprawić kibicom świąteczny prezent i pewnie awansować do półfinału!
Zawodnicy Energi MKS-u są bliżej utrzymania w Superlidze. Kaliszanie w środę pokonali przed własną publicznością Energę Wybrzeże Gdańsk. Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć z tego spotkania.
Energa MKS w dobrym stylu pokonała Energę Wybrzeże 27:22. Kaliszanie zrobili ważny krok w sprawie utrzymania w Superlidze.
Po takim meczu ciężko, żeby nie bolała głowa. Gdynianie po raz kolejny byli o krok roztrwonienia przewagi sprzed przerwy. Dziewięć goli straty zdołali odrobić lubinianie, ale Arka zachowała zimną krew w końcówce i po raz pierwszy od 28 stycznia 2018 roku, opuszcza ostatnie miejsce w PGNiG Superlidze.
Cenne punkty wywożą ze Szczecina zawodnicy Stali. Mielczanie pokonali Sandra SPA Pogoń dopiero po rzutach karnych.
W pierwszym meczu ćwierćfinałowym Azotów z Gwardią emocji nie brakowało. Puławianie przez całe spotkanie musieli odrabiać straty, ale ostatecznie nie dali rady zatrzymać rozpędzonych rywali. Po zaciętym pojedynku goście wygrali 27:25 i mają dwie bramki zaliczki przed rewanżem.
Takiego obrotu spraw chyba mało kto się spodziewał. Jesienią na ławkę trenerską w PGNiG Superlidze może wrócić Manolo Cadenas, który ma zostać nowym trenerem Azotów Puławy.
W środę czekają nas emocje w meczu ćwierćfinałowym, ale także zaczynamy spotkania drużyn rywalizujących o utrzymanie w PGNiG Superlidze. Przed nami cztery ciekawe pojedynki! Kto będzie mógł cieszyć się z wygranej?
Pomimo sporych osłabień PGE VIVE rozbiło w pierwszym ćwierćfinałowym meczu PGNiG Superligi Chrobrego Głogów 41:22. Rewanż w piątek w Kielcach.

Archiwum informacji

REKLAMA