REKLAMA

Mecz Serbii z Islandnią zapowiadał się bardzo interesująco, ponieważ obie ekipy liczyły się w walce o awans do kolejnej rundy. W gorszej sytuacji byli Serbowie, którym awans dawało zwycięstwo czterema bramkami. Porażka i remis równoznaczne były z opadnięciem, a wygrana inną różnicą bramek, oznaczało iż muszą oni czekać na rezultat wieczornego spotkania Chorwacji ze Szwedami.
Mecz o brązowy medal Igrzysk Olimpijskich był ostatnim dla Bartosza Jureckiego w orzełku na piersi. Reprezentacyjny obrotowy zapowiedział oficjalnie koniec reprezentacyjnej kariery.
Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro się zakończyły. W Brazylii rozegrane zostaną jeszcze Igrzyska Paraolimpijskie, a później Future Arena, gdzie swoje mecze rozgrywali piłkarze ręczni przestanie istnieć.
Igrzyska Olimpijskie już się skończyły. Znamy listę najskuteczniejszych zawodników turnieju. Na pierwszym miejscu znalazł się Karol Bielecki, który rzucił w sumie 55 bramek. Ósme miejsce zajął Michał Daszek.
Turniej piłkarzy ręcznych w Rio de Janeiro dobiegł końca. Za nami wiele emocjonujących chwil i momentów. Olimpijskie złoto zdobyli Duńczycy, ale w Brazylii grało w sumie dwanaście drużyn.
Poznaliśmy najlepszą siódemkę Igrzysk Olimpijskich oraz MVP turnieju, czyli najlepszego zawodnika. Wśród wyróżnionych jest jeden Polak - Karol Bielecki, który był najskuteczniejszy.
Francuzi byli zdecydowanym faworytem olimpijskiego finału. Jednak to Duńczycy zostali najlepszą drużyną w Rio de Janeiro. Stało się tak po tym jak wygrali 28:26, do przerwy prowadząc 16:14.
Reprezentacji Polski nie udało się wywalczyć brązowego medali Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janerio. W meczu o brąz nasi zawodnicy przegrali z Niemcami 25:31, do przerwy aktualni mistrzowie Europy wygrywali 17:13.
Sztab szkoleniowy reprezentacji Francji zdecydował się dokonać zmiany w meczowej czternastce na finałowy mecz Igrzysk Olimpijskich z Danią. W miejsce Mathieu Grebille pojawił się Olivier Nyokas.
Zmęczenie jest ogromne, bo wszystkie cztery najlepsze drużyny Igrzysk Olimpijskich mają za sobą już siedem meczów w dwa tygodnie. Jednak wszyscy będą musieli wznieść się na wyżyny, bo stawka jest ogromna.
W olimpijskich finale o złote medale powalczą ze sobą reprezentanci Danii i Francji. Co ciekawe obie ekipy zagrały już ze sobą w tym roku w meczu, który decydował o miejscu na zakończenie turnieju. Jednak jego okoliczności były zgoła odmienne.
Niedziela 21 sierpnia będzie dniem rozstrzygnięć na Igrzyskach Olimpijskich. Wtedy rozegrany zostanie mecz o brązowy medal, w którym zagrają Polacy. Kilka godzin później rozpocznie się wielki finał.
Oba półfinałowe mecze zakończyły się jednobramkowymi zwycięstwami. W meczu Polaków z Duńczykami o awansie decydowała dogrywka. W pierwszym piątkowym pojedynku Francuzi zmierzyli się z Niemcami.
Niesamowitą walkę stoczyli reprezentanci Polski w meczu z Danią. Kilka razy odrabiali trzy bramkowe straty. Do dogrywki doprowadzili rzutem w ostatniej sekundzie. Jednak w dodatkowym czasie gry zabrakło im zdrowia. Nasi zawodnicy przegrali 28:29 i zagrają o medale. Jednak po takim boju Polscy fani muszą być dumni ze swoich szczypiornistów.
Po przerwie Francuzi prowadzili nawet siedmioma bramkami. Ambitni Niemcy rzucili się w pogoń i doprowadzili do remisu. Jednak na kilka sekund przed końcem bramkę na 29:28 rzucił Daniel Narcisse i to dało "Trójkolorowym" awans do finału Igrzysk Olimpijskich.

Archiwum informacji

REKLAMA