REKLAMA

Bardzo ciekawa informacja! Każda duża, sportowa impreza ma swoich ambasadorów. Za rok odbędą się Mistrzowska Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn w Niemczech i Danii. Jednym z ambasadorów imprezy został piłkarz z polskim pochodzeniem - Lukas Podolski.
Co dalej z piłką ręczną w Bośni i Hercegowinie? Sytuacja jest poważana, bo federacja ma wiele problemów, są długi i związek otrzymał ostrzeżenie od EHF.
Reprezentacja Polski weźmie udział w Akademickich Mistrzostwach Świata. Znamy listę powołanych na turniej.
Piłka ręczna po piłce nożnej i siatkówce to najpopularniejszy sport drużynowy w Polsce. Obecnie Związek Piłki Ręcznej w Polsce przygotowuje się do organizacji kolejnej ważnej imprezy. Po Mistrzostwach Europy w 2016 roku Polska wraz ze Szwecją będzie gospodarzem Mistrzostw Świata w piłce ręcznej mężczyzn w 2023 roku. Firma Deloitte wspiera ZPRP w działaniach związanych z organizacją imprezy.
Znamy już dokładny terminarz fazy grupowej mistrzostw świata, które zostaną rozegrane w styczniu w Niemczech i Danii.
Na mistrzostwa świata trzeba będzie jeszcze poczekać prawie pół roku, ale już teraz poznaliśmy podział na grupy. Już teraz wiadomo, że czekają nas hitowe pojedynki!
Zakończyły się rozgrywane w Grenlandii mistrzostwa Pan Ameryki w piłce ręcznej. W pojedynku finałowym doszło do starcia dwóch ekip, które od początku były wskazywane jako faworyci.
Światowa Federacja Piłki Ręcznej ogłosiła podział na koszyki przed styczniowymi mistrzostwami świata. Pięć zespołów zostało już przypisanych do konkretnych grup
W minionym tygodniu odbył się kongres Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej. Podczas niego zdecydowano o tym kto będzie gospodarzem Euro w 2022 i 2024 roku. Okazuje się, że w konkursie o organizację kolejnego turnieju mogą stanąć wspólnie Polska i Białoruś.
Podczas styczniowych mistrzostw świata zobaczymy zespół jednej Korei, który będzie złożona z zawodników zarówno z Południa, jak i Północy. Dodatkowo drużyna ta zagra w meczu otwarcia.
Przed mistrzostwami świata, które odbyły się w 2015 Katar promował się dość mocno w świecie piłki ręcznej. Jak się okazuje za część reklamy nie zapłacił do dziś.
Niemal trudno w to uwierzyć, ale męskie mistrzostwa Europy 2024 będą pierwszymi, które zorganizują Niemcy.
Podczas Kongresu EHF, który odbywa się w szkockim mieście Glasgow podjęto dwie bardzo ważne decyzje! Wiemy już kto zorganizuje mistrzostwa Europy w 2022 i 2024 roku!
Dwanaście drużyn miało wziąć udział w mistrzostwach Panamerykańskich w piłce ręcznej. Jednak w ostatniej chwili z turnieju wycofała się Kuba.
Podczas, gdy w Europie trwały mecze eliminacyjne do mistrzostw świata reprezentacja Niemiec udała się do Japonii. W Azji mistrzowie Europy z 2016 roku rozegrali dwa mecze towarzyskie.

Archiwum informacji

REKLAMA