Reprezentant Kataru, Ahmed Abdelhak nie będzie mógł grać w piłkę ręczną do 2021 roku! W jego krwi znaleziono niedozwoloną substancję i zawodnik został zawieszony.
Raul Gonzalez nie będzie pełnił już funkcji szkoleniowca reprezentacji Macedonii. Obowiązująca umowa do 2020 roku została rozwiązana.
Reprezentacja Polski przyzwyczaiła nas do horrorów, ale za to ich kochaliśmy. Scenariusz pojedynku o brązowy medal mistrzostw świata 2015 roku był niesamowity! Ten mecz przeszedł do historii! Polacy oddali serce i pokazali wielkie ambicje na boisku i po niewiarygodnej końcówce, dogrywce cieszyli się z medalu!
Mistrzostwa świata 2019 dobiegły końca. Złote medale wywalczyli Duńczycy, który w finale pokonali Norwegię. Brązowy medal trafił do Francuzów.
W wielkim finale Mistrzostw świata Dania zmierzyła się z Norwegia. Gospodarze nie dali szans wicemistrzom świata z 2017 roku i pewnie pokonali rywala.
O brązowy medal mistrzostw świata 2019 walczyli Niemcy i Francja. W końcówce pierwszej połowy współgospodarze turnieju zbudowali przewagę w postaci czterech bramek. Po zmianie stron "Trójkolorowi: szybko wyrównali wynik i mecz stał się jeszcze bardziej emocjonujący. W ostatnich sekundach starcia Francja przechwyciła piłkę, a Nikola Karabatić zdobył zwycięską bramkę, na wagę brązowego medalu!
W historii sportu bywają takie momenty, które będą pamiętane zawsze. Tak też jest z pamiętnym meczem z Norwegią, który dał Polsce awans do półfinału mistrzostw świata.
Zwieńczeniem emocji związanych z Mistrzostwami Świata 2019 będą dwa arcyciekawe starcia. W meczu o brązowy medal powalczą ze sobą ekipy Francji i Niemiec, natomiast o miano najlepszej drużyny globu bić się będą Duńczycy i Norwegowie. W skandynawskim finale będziemy mogli podziwiać między innymi fenomenalnych: Mikkela Hansena i Sandera Sagosena.
Sobotnia walka Chorwacji ze Szwecją toczyła się o zajęcie piątego miejsca w trwającym mistrzowskim turnieju. Bitwa nie była jednak emocjonująca. Skandynawowie w pierwszych minutach zbudowali sobie przewagę, której ani przez chwilę nie wypuścili z rąk. Chorwaci ulegli Szwedom 28:34.
To było udane popołudnie dla oglądających starcie kontynentalnych medalistów. Faraonowie dali wycisk zawodnikom Jordi Ribery, którzy wciąż są drużyną światowego formatu i w końcówce pewnie pokonali Egipcjan.
Przedsmakiem niedzielnych meczów rozwiewających wszelkie wątpliwości co do medalistów mistrzowskiego turnieju będą spotkania o miejsca 5-8. Rywalizować ze sobą będą Hiszpania i Egipt oraz Chorwacja i Szwecja.
To było wspaniałe widowisko – w pierwszej połowie sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Bramka za bramkę, wykluczenie za wykluczenie, odejście na dwa trafienia i momentalne wyrównanie. W drugiej połowie zdecydowanie lepiej zagrali jednak szczypiorniści z Norwegii i to oni zagrają w wielkim finale z Danią.
Reprezentacje Danii i Francji spotkały się w ramach półfinału Mistrzostw świata w Hamburgu. Lepsi okazali się zawodnicy ze Skandynawii, którzy ograli Mistrzów Świata sprzed dwóch lat.
Kontuzja, której w końcówce meczu z Niemcami doznał Daniel Dujshebaev okazała się poważna. Hiszpan przeszedł badania, które wykazały zerwanie więzadeł w kolanie.
W piątek dowiemy się jakie dwie ekipy awansują do finału Mistrzostw świata, a jakie będą musiały się zadowolić meczem o trzecie miejsce. Szykują się rewanże! Francja zagra z Danią i Niemcy z Norwegią.

Archiwum informacji

REKLAMA