Ze względu na zbliżające się eliminacje do mistrzostw Europy 2020 zaplanowana jest przerwa na reprezentacje. Sprawdźmy, którzy zawodnicy z PGNiG Superligi otrzymali powołanie.
Trzy państwa złożyły swoje aplikacje i będą chciały zorganizować mistrzostwa świata w 2025 roku.
Siedemnastu zawodników powołał trener Patryk Rombel na zgrupowanie reprezentacji Polski B. Rezerwy polskiej kadry zagrają z Czechami.
Znamy już zawodników, którzy znaleźli się wśród powołanych na dwa mecze eliminacyjne do mistrzostw Europy 2020 z Kosowem i Izraelem. Trener Piotr Przybecki postawił na osiemnastu szczypiornistów.
Ljubomir Vranjes w ciągu jednego tygodniach stracił posadę trenera Telekomu Veszprem i reprezentacji Węgier.
Wiadomo już, że Ljubomir Vranjes został zwolniony z Telekomu Veszprem. Nie wiadomo, czy nadal będzie selekcjonerem reprezentacji Węgier. Na tym stanowisku może go zastąpić Xavi Sabate.
Nie przestaje zaskakiwać Kim Ekdahl Du Rietz. Szwed ponad rok temu zakończył karierę piłkarza ręcznego. Jednak po kilku miesiącach wrócił do gry w Rhein-Neckar Loewen, a chwilę później podpisał kontrakt z PSG. Okazuje się, że to koniec powrotów.
Dwunastu młodych bramkarzy otrzymało powołania na kolejną specjalistyczną konsultację bramkarzy. Zawodnicy pod okiem Sławomira Szmala będą trenować w Płocku.
specjalistyczną konsultację bramkarską. Zawodnicy będą trenować pod okiem Sławomira Szmala.
Nie ma wątpliwości, że czas leci bardzo szybko! Właśnie mijają dwa lata od pięknej bramki, którą podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro rzucił Michał Daszek.
Bardzo ciekawa informacja! Każda duża, sportowa impreza ma swoich ambasadorów. Za rok odbędą się Mistrzowska Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn w Niemczech i Danii. Jednym z ambasadorów imprezy został piłkarz z polskim pochodzeniem - Lukas Podolski.
Co dalej z piłką ręczną w Bośni i Hercegowinie? Sytuacja jest poważana, bo federacja ma wiele problemów, są długi i związek otrzymał ostrzeżenie od EHF.
Reprezentacja Polski weźmie udział w Akademickich Mistrzostwach Świata. Znamy listę powołanych na turniej.
Piłka ręczna po piłce nożnej i siatkówce to najpopularniejszy sport drużynowy w Polsce. Obecnie Związek Piłki Ręcznej w Polsce przygotowuje się do organizacji kolejnej ważnej imprezy. Po Mistrzostwach Europy w 2016 roku Polska wraz ze Szwecją będzie gospodarzem Mistrzostw Świata w piłce ręcznej mężczyzn w 2023 roku. Firma Deloitte wspiera ZPRP w działaniach związanych z organizacją imprezy.
Znamy już dokładny terminarz fazy grupowej mistrzostw świata, które zostaną rozegrane w styczniu w Niemczech i Danii.

Archiwum informacji

REKLAMA