REKLAMA

W rewanżowym meczu Azotów z Handball Esch zespół z Luksemburga również pokazał ducha walki. Pojedynek był bardzo zacięty, ale gospodarzom nie udało się odrobić strat. Puławianie wygrali 26:25 i zameldowali się w kolejnej rundzie europejskich rozgrywek!
Porażką zakończyła się wyprawa NMC Górnika do Izraela. Polska drużyna jednak obroniła zaliczkę z poprzedniego tygodnia i zameldowała się w trzeciej rundzie Pucharu EHF.
Przed NMC Górnikiem i Azotami mecze rewanżowe drugiej rundy Pucharu EHF. Oba polskie kluby mają po spotkaniach u siebie trzy bramki przewagi.
Nowy sezon Pucharu EHF Azoty rozpoczęły zmagania od drugiej rundy, w której rywalem puławian są zawodnicy Handball Esch. Przyjezdni postawili trudne warunki w Puławach i co chwila na tablicy wyników był remis. Po zaciętych sześćdziesięciu minutach gospodarze wygrali 31:28.
Pierwszy mecz zabrzan w rozgrywkach Pucharu EHF przebiegł bardzo wyrównanie. Przez większą część rywalizacji na tablicy widniał remis. Zawodnicy Maccabi Rishon LeZion nie odpuszczali rywalom. Ostatecznie NMC Górnik zwyciężył jednak 29:26.
Trzy polskie drużyny zobaczymy w tegorocznych eliminacjach Pucharu EHF. Dwie z nich zagrają już w sobotę w drugiej rundzie. Gwardia Opole rozpocznie rywalizację na etapie ostatniej, trzeciej rundy eliminacji.
Szczypiorniści z luksemburskiego Esch to rosnąca siła w swoim regionie. Mimo krótkiej historii ostatnie lata na krajowym podwórku, a nawet epizod w finale europejskiego pucharu, znamionują drużynę obytą z międzynarodowymi rozgrywkami odgrywającą coraz większa rolę. Przynajmniej w ligowej rozgrywce.
Izraelski Maccabi Rishon Lezion to uznana marka w swoim kraju. Najbardziej utytułowany klub spróbuje po raz kolejny wedrzeć się do najlepszej szesnastki Pucharu EHF.
Ustalono terminy meczów drugiej rundy Pucharu EHF, w których udział wezmą dwie polskie drużyny.
Za miesiąc do gry w Pucharze EHF wejdą zawodnicy NMC Górnika. Zabrzanie zaczną zmagania od drugiej rundy, a ich pierwszym rywalem będzie Maccabi Rishon Lezion.
Klub z Luksemburga - Handball Esch będzie rywalem Azotów Puławy w II rundzie Pucharu EHF. Dwumecz odbędzie się w październiku.
W Wiedniu odbyło się losowanie dwóch pierwszych rund Pucharu EHF. NMC Górnik i Azoty poznały swoich potencjalnych rywali w drugiej rundzie.
W przyszłym sezonie w Pucharze EHF zobaczymy trzy polskie kluby. Gwardia została rozstawiona w trzeciej rundzie, z kolei NMC Górnik i Azoty zaczną rundę wcześniej.
Nowy sezon zbliża się wielkimi krokami. Znamy już podział na grupy Ligi Mistrzów. Niebawem mamy poznać też skład pozostałych europejskich pucharów.
W przyszłym sezonie Polskę w Pucharze EHF będą reprezentować Gwardia Opole oraz NMC Górnik Zabrze. Do rozgrywek jako drużyna dodatkowa zgłoszone zostały Azoty Puławy.

Archiwum informacji

REKLAMA