REKLAMA

W Wiedniu odbyło się losowanie dwóch pierwszych rund Pucharu EHF. NMC Górnik i Azoty poznały swoich potencjalnych rywali w drugiej rundzie.
W przyszłym sezonie w Pucharze EHF zobaczymy trzy polskie kluby. Gwardia została rozstawiona w trzeciej rundzie, z kolei NMC Górnik i Azoty zaczną rundę wcześniej.
Nowy sezon zbliża się wielkimi krokami. Znamy już podział na grupy Ligi Mistrzów. Niebawem mamy poznać też skład pozostałych europejskich pucharów.
W przyszłym sezonie Polskę w Pucharze EHF będą reprezentować Gwardia Opole oraz NMC Górnik Zabrze. Do rozgrywek jako drużyna dodatkowa zgłoszone zostały Azoty Puławy.
W miniony weekend zakończyły się zmagania w fazie grupowej Pucharu EHF. Znamy już pary ćwierćfinałowe.
Meczem ze słynnym THW Kiel zakończyli rozgrywki w Pucharze EHF zawodnicy Azotów. Puławianie w sześciu meczach fazy grupowej wywalczyli jeden punkt.
W ostatnim meczu fazy grupowej Azoty powalczyły z utytułowanym niemieckim zespołem - THW Kiel. Po pierwszej połowie goście prowadzili 15:14, ale po przerwie puławianie zanotowali przestój w ataku, który wykorzystali rywale. Ostatecznie puławianie przegrali 26:35, a goście mogli cieszyć się z kompletu zwycięstw w grupie D.
Do Lublina zawita jedna z najlepszych niemieckich drużyn czyli THW Kiel. W ostatnim meczu fazy grupowej Pucharu EHF Azoty czeka wyzwanie czyli pojedynek z ekipą Alfreda Gislasona. Kibice na pewno zadbają o gorącą atmosferę, a puławianie zrobią wszystko, by sprawić niespodziankę i wygrać to spotkanie.
Kolejnej porażki w fazie grupowej doznały Azoty. Puławianie tym razem przegrały z duńskim GOG. Jak po pięciu kolejkach wygląda sytuacja polskiego klubu w tabeli?
Bolesną porażkę na wyjeździe ponieśli zawodnicy Azotów. Po pierwszej wyrównanej połowie GOG wygrywał 21:19. Druga część meczu to koncertowa gra gospodarzy, których puławianie nie dali rady zatrzymać. Zespół z Danii wygrał 41:29 i zapewnił sobie awans do kolejnego etapu Pucharu EHF.
Azoty wracają na europejskie parkiety! Puławianom zostały jeszcze tylko dwa mecze fazy grupowej Pucharu EHF. W przedostatnim zmierzą się na wyjeździe z duńskim GOG. Czy zrewanżują się rywalom i będą mogli cieszyć się z pierwszego zwycięstwa?
W pierwszym rewanżowym spotkaniu fazy grupowej Pucharu EHF Azoty zmierzyły się na wyjeździe z Fraikin BM. Granollers. Praktycznie przez całe spotkanie puławianie musiały odrabiać straty, ale w drugiej połowie udało się doprowadzić do remisu. Znów ostatnie sekundy pojedynku były bardzo nerwowe, ale ostatecznie po za ciętej walce lepsi byli gospodarze.
Puławianie rozpoczynają mecze rewanżowe w fazie grupowej Pucharu EHF. Azoty na wyjeździe zmierzą się z Fraikin BM Granollers. W ostatnim meczu byli bardzo blisko zwycięstwa, ale po nieszczęśliwej końcówce był remis. A jak będzie w niedzielę? Czy puławianie będą mogli cieszyć się z pierwszej wygranej?
W trudnej sytuacji na półmetku rozgrywek fazy grupowej Pucharu EHF są zawodnicy Azotów. Puławianie powoli tracą szanse na wyjście z grupy.
W trzecim meczu fazy grupowej Pucharu EHF Azoty zmierzyły się z Fraikin BM. Granollers. Gospodarze słabo rozpoczęli spotkanie, ale w kolejnych częściach meczu przebudzili się i poprawili swoją grę. Po pierwszej połowie wygrywali 16:15. Goście walczyli do samego końca i ostatecznie odrobili straty. Fatalne ostatnie sekundy Azotów, po których zespół z Hiszpanii doprowadzili do remisu.

Archiwum informacji

REKLAMA