REKLAMA

Na kilka tygodni przed startem rozgrywek I ligi władze AZS-u UJK Kielce dowiedziały się, że nie otrzymają wsparcia z Urzędu Miasta Kielce oraz Świętokrzyskiego Urzędu Marszałkowskiego. Pomimo tego klub zagra na zapleczu Superligi.
Aleksander Olkowski chociaż rozpoczął przygotowania do sezonu w gdańskim klubie, zawodnik nie został ostatecznie w Wybrzeżu. Od nowego sezonu będzie występował w KPR Legionowo.
Z map polskiej piłki ręcznej znika Arka Gdynia. Klub ten miał w przyszłym sezonie grać w I lidze, ale został rozwiązany.
W maju Marek Boneczko obchodziło swoje czterdzieste piąte urodziny. Jednak kariery nie zamierza kończyć i podpisał właśnie umowę z Nielbą Wągrowiec.
W przyszłym sezonie szkoleniowcem grającego w I lidze AZS-u UW Warszawa będzie Piotr Obrusiewicz.
Szkoleniowcem USAR-a Kwidzyn w przyszłym sezonie będzie Krzysztof Kotwicki.
Młodzi zawodnicy Orlen Wisły przyszły sezon spędzą na wypożyczeniu i będą występować na parkietach l ligi.
W przyszłym sezonie w I lidze będą trzy grupy. Pierwsza kolejka ma się odbyć 21 września. Finał rozgrywek zaplanowano na pierwszy weekend maja 2020.
KPR Legionowo buduje skład na nadchodzący sezon. Nowym zawodnikiem klubu został Krystian Wołowiec.
Szkoła Mistrzostwa Sportowego zostanie przeniesiona z Gdańska do Kwidzyna. Uczniowie klas drugich i trzech dokończą jednak naukę w Trójmieście.
W przyszłym sezonie w 1. lidze zobaczymy zawodników z Wejherowa. Tytani wygrali turniej barażowy w Warszawie.
Trzy zespoły - jedno miejsce. W sobotę w Warszawie rozegrany zostanie turniej barażowy, którego stawką będzie awans do I ligi.
Zawodnicy AZS-u UJK Kielce zagrają w przyszłym sezonie w I lidze. Ich występ na zapleczu PGNiG Superligi do samego końca nie był pewny.
Zawodnicy SPR-u PWSZ ograli we własnej hali Nielbę i wygrali barażowy dwumecz o wejście do PGNiG Superligi.
Nowym trenerem rywalizującego w I lidze KPR-u Legionowo został Krzysztof Lipka. Szkoleniowiec będzie pomagał drużynie także na parkiecie.

Archiwum informacji

REKLAMA