REKLAMA

Szkoleniowcem USAR-a Kwidzyn w przyszłym sezonie będzie Krzysztof Kotwicki.
Młodzi zawodnicy Orlen Wisły przyszły sezon spędzą na wypożyczeniu i będą występować na parkietach l ligi.
W przyszłym sezonie w I lidze będą trzy grupy. Pierwsza kolejka ma się odbyć 21 września. Finał rozgrywek zaplanowano na pierwszy weekend maja 2020.
KPR Legionowo buduje skład na nadchodzący sezon. Nowym zawodnikiem klubu został Krystian Wołowiec.
Szkoła Mistrzostwa Sportowego zostanie przeniesiona z Gdańska do Kwidzyna. Uczniowie klas drugich i trzech dokończą jednak naukę w Trójmieście.
W przyszłym sezonie w 1. lidze zobaczymy zawodników z Wejherowa. Tytani wygrali turniej barażowy w Warszawie.
Trzy zespoły - jedno miejsce. W sobotę w Warszawie rozegrany zostanie turniej barażowy, którego stawką będzie awans do I ligi.
Zawodnicy AZS-u UJK Kielce zagrają w przyszłym sezonie w I lidze. Ich występ na zapleczu PGNiG Superligi do samego końca nie był pewny.
Zawodnicy SPR-u PWSZ ograli we własnej hali Nielbę i wygrali barażowy dwumecz o wejście do PGNiG Superligi.
Nowym trenerem rywalizującego w I lidze KPR-u Legionowo został Krzysztof Lipka. Szkoleniowiec będzie pomagał drużynie także na parkiecie.
Nielba Wągrowiec triumfowała w rozgrywkach I ligi w grupie A, a SPR Tarnów w grupie C. Pierwszy mecz pomiędzy tymi drużynami o prawo do występów w PGNiG Superlidze kibicom zapewnił wiele emocji. Po zaciętym pojedynku gospodarze wygrali 26:25, więc rewanż zapowiada się arcyciekawie.
Zespoły Nielby Wągrowiec i SPR-u PWSZ Tarnów powalczą o prawo gry w PGNiG Superlidze. Obie te drużyny wygrały rozgrywki I ligi.
Nielba Wągrowiec w ostatnim meczu zdecydowanie pokonała Sambor Latocha Agropom Tczew i triumfowała w grupie A. Wyrównany mecz rozegrano w Sierpcu, gdzie miejscowi przegrali różnicą jednej bramki z Gwardią Koszalin (25:26). Sprawdźmy wyniki 22. kolejki rozgrywek.
Emocji nie brakowało w ostatniej kolejce I ligi w grupie C! W meczu na szczycie SPR Tarnów pokonał we własnej hali SRS Czuwaj Przemyśl 34:30 mógł cieszyć się z wygranej w rozgrywkach. Które jeszcze drużyny w ostatniej serii wygrały swoje mecze?
Za nami ostatnia kolejka I ligi w grupie B. Olimpia Medex Piekary Śląskie przypieczętowała zajęcie pierwszego miejsca na koniec sezonu wysokim zwycięstwem nad zespołem z Ostrowa Wielkopolskiego 41:27. Kto jeszcze mógł cieszyć się ze zwycięstwa?

Archiwum informacji

REKLAMA