Zawodnicy SPR-u PWSZ ograli we własnej hali Nielbę i wygrali barażowy dwumecz o wejście do PGNiG Superligi.
Nowym trenerem rywalizującego w I lidze KPR-u Legionowo został Krzysztof Lipka. Szkoleniowiec będzie pomagał drużynie także na parkiecie.
Nielba Wągrowiec triumfowała w rozgrywkach I ligi w grupie A, a SPR Tarnów w grupie C. Pierwszy mecz pomiędzy tymi drużynami o prawo do występów w PGNiG Superlidze kibicom zapewnił wiele emocji. Po zaciętym pojedynku gospodarze wygrali 26:25, więc rewanż zapowiada się arcyciekawie.
Zespoły Nielby Wągrowiec i SPR-u PWSZ Tarnów powalczą o prawo gry w PGNiG Superlidze. Obie te drużyny wygrały rozgrywki I ligi.
Nielba Wągrowiec w ostatnim meczu zdecydowanie pokonała Sambor Latocha Agropom Tczew i triumfowała w grupie A. Wyrównany mecz rozegrano w Sierpcu, gdzie miejscowi przegrali różnicą jednej bramki z Gwardią Koszalin (25:26). Sprawdźmy wyniki 22. kolejki rozgrywek.
Emocji nie brakowało w ostatniej kolejce I ligi w grupie C! W meczu na szczycie SPR Tarnów pokonał we własnej hali SRS Czuwaj Przemyśl 34:30 mógł cieszyć się z wygranej w rozgrywkach. Które jeszcze drużyny w ostatniej serii wygrały swoje mecze?
Za nami ostatnia kolejka I ligi w grupie B. Olimpia Medex Piekary Śląskie przypieczętowała zajęcie pierwszego miejsca na koniec sezonu wysokim zwycięstwem nad zespołem z Ostrowa Wielkopolskiego 41:27. Kto jeszcze mógł cieszyć się ze zwycięstwa?
Walka o pierwsze miejsce w tej grupie będzie trwała do samego końca. W tej kolejce swoje mecze wygrali zarówno zawodnicy z Tarnowa, jak i Przemyśla.
W przedostatniej kolejce I ligi wygrywały zespoły z pierwszej trójki, czyli Olimpia Medex Piekary Śląskie, MKS Real-Astromal Leszno oraz MSPR Siódemka Miedź Legnica.
Tylko trzy spotkania 21. kolejki rozegrano w miniony weekend. Swoje mecze wygrywali faworyci.
W 20. kolejce I ligi grupy C swoje mecze wygrywały zespoły z czuba tabeli, czyli AZS AWF Biała Podlaska i SPR PWSZ Tarnów.
W dwóch meczach o losach wyniku zdecydowały karne. W większości pozostałych spotkań emocje trwały do samego końca.
Lider tabeli - Nielba Wągrowiec przegrała u siebie z OKPR-em Warmią Energą Olsztyn 24:25. W innych meczach wygrywali gospodarze.
Dwa konkursy siódemek rozegrano w 19. kolejce. W Chrzanowie do rozstrzygnięcia losów meczu potrzebnych było aż dziesięć serii!
W dwóch spotkaniach 19. kolejki były rzuty karne. W innych meczach było równie ciekawie, a losy wyniku decydowały się do samego końca.

Archiwum informacji

REKLAMA