2017-02-14 09:30:00
Adam Brzuski

Hit dla Ademar i aż 3 remisy! Grała hiszpańska ASOBAL Liga

Niewątpliwym hitem 17. kolejki ligi hiszpańskiej był pojedynek pomiędzy Naturhouse La Rioja i Ademar Leon. Niezagrożona jest pozycja Barcelony, na którą podobnie, jak w poprzednim sezonie, nie ma mocnych. Z kolei aż 3 spotkania zakończyły się remisem.

W Logrono spotkali się bezpośredni rywale w walce o wicemistrzostwo Hiszpanii. Większe szanse przed tym meczem dawano Naturhouse La Rioja, jednak świetnie spisujący się w tym sezonie Ademar (m.in. porażka z Barceloną tylko jedną bramką) postawił gospodarzom trudne warunki i ostatecznie cieszył się ze zdobycia dwóch punktów i awansu na 2. miejsce w tabeli. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana i zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem drużyny z Leon. Druga połowa przez większość czasu toczyła się w tempie bramka za bramkę. Jeszcze w 53. minucie meczu na tablicy świetlnej widniał remis 24:24. Jednak od tego momentu La Rioja popełniła kilka błędów, które Ademar skrzętnie wykorzystał i wyszedł na pięciobramkowe prowadzenie. La Rioja w ciągu ostatnich minut spotkania potrafiła trafić do bramki rywali tylko raz.

Warto dodać, że na parkiecie pojawili się były zawodnik Wisły Płock – Angel Montoro (4 bramki) oraz przyszły bramkarz Vive Tauron Kielce – Vladimir Cupara (32% skutecznych obron).

Naturhouse La Rioja - ABANCA Ademar León 25:29 (12:13)

Kolejny mecz Barcelony w lidze i kolejny, który nie przejdzie do historii. Katalończycy bez problemu rozprawili się z Quabit Guadalajara, osiągając już po pierwszych 30 minutach dziewięciobramkową przewagę. Kamil Syprzak zapisał na swoim koncie jedną bramkę (33% skuteczności) i pozostał w cieniu swojego rywala w walce o wyjściowy skład, Jespera Noddesbo. Duńczyk trafiał do siatki rywali 7 razy. Ze świetnej strony pokazał się także Borko Ristovski, który bronił ze skutecznością wynoszącą 51%.

FC Barcelona Lassa - Quabit Guadalajara 32:21 (18:9)