2017-02-07 09:55:00
Adam Brzuski

Puchar Danii w rękach Skjern!

Wbrew przewidywaniom większości ekspertów Puchar Danii wygrała ekipa reprezentowana między innymi przez Bjarte Myrhola wybranego najlepszym kołowym Mistrzostw Świata we Francji.

Pierwszego dnia rozgrywanego w formule Final Four Santander Cup odbyły się półfinały, w których zmierzyły się Bjerringbro-Silkeborg z KIF Kolding, a także Aalborg ze Skjern.

W pierwszym pojedynku lepszy okazał się grupowy rywal SPR Wisły Płock w Lidze Mistrzów, zwyciężając 28:24 (13:12). Bjerringbro całkowicie kontrolowało przebieg spotkania, a ich trener mądrze zarządzał siłami zawodników przed nadchodzącym meczem finałowym

W drugim z półfinałów Skjern od początku narzucił swój styl gry Aalborgowi i już w pierwszej połowie uzyskał 4-bramkową przewagę. W drugiej odsłonie spotkania koncert zespołu Myrhola trwał dalej. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 23:32 (12:16), a faworyzowany w tym meczu Aalborg schodził z boiska rozbity.

Finał pomiędzy Bjerringbro-Silkeborg a Skjern zapowiadał się niezwykle emocjonująco. Jednak nic bardziej mylnego, gdyż podobnie jak w sobotę, tak i w decydującym o zwycięstwie w Pucharze Danii Skjern zdominował rywala. Pierwsza połowa zakończyła się ich 6-bramkowym prowadzeniem. W drugiej połowie udało im się powiększyć rozmiary zwycięstwo o jedno trafienie i ku zaskoczeniu wszystkich to Skjern cieszyło się ze zdobycia Santander Cup. Drużyna prowadzona przez Ole Nørgaarda pokazała handball kompletny, grając bardzo dobrze w obronie, jak i w ataku. Warto dodać, że przyczyniła się do tego świetna postawa Tibora Ivaniševića, który zatrzymał aż 20 rzutów graczy Bjerringbro, a słowa Allana Damgaarda dobitnie opisują przebieg finału: Bjerringbro nie przegrało ze Skjern, przegrało z bramkarzem.

W meczu o 3. miejsce Aalborg w prosty sposób poradził sobie z Kolding, wygrywając 23:33 (10:14).