2016-08-10 08:40:00

Chorwaci mają powody do obaw? Argentyna była o włos od wygranej

Jeżeli ktoś myślał, że ostatni mecz drugiej kolejki męskiego turnieju piłki ręcznej będzie jednostronny to musiał się pozytywnie zaskoczyć. Argentyńczycy tanio skóry nie sprzedali i przegrali z Chorwacją tylko 26:27.

Pierwsze minuty tego spotkania mogły wskazywać na to, że Chorwaci dość szybko zbudują sobie przewagę. W 11. minucie prowadzili bowiem 6:4. Z czasem Argentyna odrobiła straty i wyszła na prowadzenie. W pierwszej połowie miała nawet cztery oczka przewagi (14:11).

Ostatecznie po pierwszej połowie Argentyńczycy wygrywali 15:14.

Po wznowieniu meczu gra była bardzo wyrównana. Nikt nie potrafił odskoczyć na więcej niż dwie bramki. Udało się to dopiero Chorwacji, po bramce Manuela Strleka w 48. minucie.

Argentyńczycy jeszcze odrobili te straty, wyszli nawet na prowadzenie. Jednak doświadczenie "Hrvatski" zrobiło swoje i wygrała ona to spotkanie 27:26.

Argentyna - Chorwacja 26:27 (15:14)

Argentyna: Matias Carlos SchulzFernando García - Federico Fernandez 8, Federico Pizzaro 6, Pablo PortelaPablo Simonet 6, Leonardo QuerinFederico Vieyra 2, Juan Pablo Fernandez 1, Agustin Vidal 1, Gonzalo CarouAdrián PortelaPablo VaisteinSebastian Simonet 2.

Chorwacja: Ivan PesićIvan Stevanović - Domagoj Duvnjak 3, Luka Stepancić 4, Marko KopljarJakov Gojun 1, Zlatko Horvat 2, Igor Karacić 1, Manuel Strlek 7, Ivan Cupić 4, Marko Mamić 1, Ivan SliskovićIlja Brozović 1, Kresimir Kozina 3.