2016-08-09 21:10:00

Tunezja nie miała szans z Danią

Duńczycy zgodnie z planem odnieśli drugie zwycięstwo na Igrzyskach Olimpijskich. W meczu grupy A turnieju Skandynawowie pokonali Tunezję 31:23 do przerwy prowadząc 17:10.

Po pierwszych meczach w Rio obie drużyny były sporymi niewiadomymi. Dania dopiero w drugiej połowie odjechała Argentynie, a Tunezja do ostatnich akcji walczyła jak równy z równym z Francją. Jednak w tym meczu wynik na styku był tylko do 11. minuty, gdy zespół ze Skandynawii prowadził 6:5. Później Duńczycy przyśpieszyli i zaczęli powiększać przewagę. Siedem minut przed przerwą wynosiła ona już siedem goli (14:7).

Duńczycy na przerwę schodzili prowadząc 17:10.

Już pierwsze minuty drugiej połowy pokazały, że Duńczycy nie są zainteresowany zbytnimi emocjami w tym meczu. Już w 36. minucie mieli dziesięć bramek przewagi (21:11).

Później Duńczycy już tylko kontrolowali przebieg meczu i wygrali ostatecznie 31:23.

Tunezja - Dania 23:31 (10:17)

TunezjaMakrem MissaouiMarouen Maggaiz - Aymen Toumi 3, Issam Tej 1, Mohamed Jilani MaarefAmine Bannour 3, Khaled Haj Youssef 1, Oussama BoughanmiSobhi SaiedOussama Hosni 1, Aymen Hammed 4, Marouan Chouiref 2, Mohamed Soussi 2, Wael Jallouz 5.

Dania: Niklas Landin JacobsenJannick Green Krejberg - Mads Christiansen 1, Mads Mensah LarsenCasper Mortensen 8, Jesper Nodesbo 2, Lasse Svan 8, Rene Toft Hansen 1, Henrik Mollgaard JensenMorten Olsen 5, Kasper Søndergaard SarupHenrik Toft HansenMikkel Hansen 1,  Michael Damgaard Nielsen 4.