2017-01-26 18:00:00
Redakcja

Wisła kończy wyjazdowe tournee zwycięstwem

Orlen Wisła jest na ostatniej prostej przed wznowieniem rozgrywek ligowych. Podopieczni Piotra Przybeckiego rozegrali mecz towarzyski w Gdańsku, gdzie pokonali Wybrzeże 37:26.

W środę "Nafciarze" pokonali w Kwidzynie MMTS 33:28. W zespole trenera Piotra Przybeckiego nie zagrało ośmiu zawodników, którzy brali udział w mistrzostwach świata we Francji. Drużyna została wzmocniona zdolnymi szczypiornistami z rezerw.

Pojedynek w Gdańsku w pierwszej połowie był wyrównany i Orlen Wisła wygrają ją 16:14. Po przerwie przewaga wicemistrzów Polski była o wiele większa i ostatecznie okazali się oni lepsi o jedenaście trafień (37:26).

Płocczanie rozgrywki ligowe wznowią 1 lutego. Wtedy o godzinie 18.30 zmierzą się na wyjeździe z Górnikiem Zabrze. Z kolei gdańszczanie 8 lutego w Szczecinie zmierzą się z Sandra Spa Pogonią.

Szczypiorniści Wybrzeża mieli w piątek zagrać towarzysko jeszcze z Meblami Wójcik Elbląg, ale to spotkanie zostało odwołane.