2017-01-24 18:30:00

Pewne zwycięstwo Norwegii. Znamy pierwszego półfinalistę

Z bardzo dobrej strony w ćwierćfinale mistrzostw świata pokazała się reprezentacja Norwegii. Zawodnicy ze Skandynawii po pierwszej połowie prowadzili z Węgrami 17:10, a ostatecznie wygrali 31:28 i dzięki temu awansowali do półfinału.

Norwegowie zaczęli to spotkanie z wysokiego C i już w 7. minucie prowadzili 6:1. Zawodnicy ze Skandynawii grali szybko i składnie. Ich forma i styl w jakim się prezentują mogła się podobać. Świetnie spisywali się Sander Sagosen i Espen Lie Hansnen. Po pierwszej połowie Norwegia wygrywała siedmioma golami. Węgrzy w tej części spotkania mieli tylko 53 procent skuteczności w rzutach, a dla porównania Norwegowie aż 71 procent.

Jeżeli ktoś myślał, że po przerwie Norwegia odpuści to był w błędzie. Skandynawie szybko odskoczyli na dziewięć bramek. W pewnym momencie grali oni w osłabieniu bez dwóch zawodników. Jednak Węgrzy nie byli w stanie z tego skorzystać, m.in. dzięki świetnym paradom Torbjorna Bergeruda.

Kwadrans przed końcem po bramce Sandera Sagosena Skandynawowie prowadzili dziesięcioma bramkami. Później Węgrzy zmniejszyli straty, ale i tak przegrali 28:31.

Norwegia w półfinale zmierzy się ze zwycięzcą pary Hiszpania - Chorwacja.

Norwegia - Węgry 31:28 (17:10)