Decydujące starcia! Zapowiedź 14. dnia mistrzostw świata

Autor: Wojciech Staniec, 24-01-2017, 10:15

Ćwierćfinały to kluczowe mecze na mundialu. Zwycięzcy grają dalej i dostają szansę walki o medale mistrzostw świata. Arcyciekawie zapowiada się starcie Hiszpanii z Chorwacją.

Gdyby ktoś przed turniejem typował skład finału, to pojedynek Chorwacja - Hiszpania byłby jak najbardziej realny. A teraz jedna z tych ekip będzie musiała pożegnać się z turniejem. To spotkanie jest sporą niewiadomą, gdyż zarówno Hiszpania, jak i Chorwacja musiały męczyć się w 1/8 finału, pomimo tego, że byli faworytami tamtych starć. Nie wiadomo, czy ich słabsza gra wynikała z powodu kiepskiej formy, czy może po prostu oszczędzania sił. Na mundialu zostało pięciu przedstawicieli PGNiG Superligi (w Hiszpanii - Julen Aguinagalde oraz Rodrigo Corrales, a z Chorwacji - Manuel Strlek, Lovro Mihić i Filip Ivić) i oni między sobą sobą stoczą walkę o półfinał.

Norwegia i Węgry grały ze sobą na mistrzostwach świata już pięć razy. Jednak nigdy nie były to mecze fazy pucharowej, gdzie przegrany odpadał z turnieju - pierwszy raz już w 1958 roku. Ogółem Norwegia nie przegrała z Węgrami od czterech spotkań.

Szwecja na obecnych mistrzostwach świata robi bardzo dobre wrażenie, jednak w ćwierćfinale trafiła na rozpędzonych Francuzów. Podopieczni Didiera Dinarta są głównym faworytem do mistrzostwa świata i zrobią wszystko, aby zdobyć ten tytuł przed własną publicznością. W ciągu ostatnich dwudziestu lat grały ze sobą czternaście meczów, osiem wygrała Francja, a sześć Szwecja.

Katar pomimo tego, że jest aktualnym wicemistrzem świata sprawiła w ostatniej rundzie sporą niespodziankę eliminując Niemcy. Teraz podopieczni Valero Rivery zagrają ze Słowenią. To spotkanie może się skończyć każdym wynikiem i zapowiada się bardzo ciekawie.

Wtorkowy rozkład jazdy na mistrzostwach świata:

godz. 17 Norwegia - Węgry

godz. 19. Francja - Szwecja

godz. 20.45 Słowenia - Katar

godz. 20.45 Hiszpania - Chorwacja

fot. E. NAZUL/France Handball 2017

REKLAMA

Dodaj komentarz