2017-01-21 17:38:00

Koncert Norwegii. Macedonia powalczyła tylko przed przerwą

Pierwszym ćwierćfinalistą mistrzostw świata została reprezentacja Norwegii. Stało się to dzięki temu, że zawodnicy ze Skandynawii ograli Macedonię 34:24, do przerwy prowadząc 12:10.

Od pierwszych minut nieznaczną przewagę miała Norwegia. Macedończykom w pierwszej połowie udało się tylko raz wyjść na prowadzenie - po golu Kirila Lazarova w 23. minucie na 9:8. Później jednak wszystko wróciło do normy i Skandynawowie schodzili na przerwę wygrywając 12:10. W zespole z Norwegii świetnie spisywał się Torbjorn Bergerud, który w tej części spotkania miał 44 procent skuteczności.

Norwegia bardzo dobrze weszła w drugą połowę i szybko zrobiło się 16:11. To był kluczowy moment spotkania. Zawodnicy z Bałkanów nie byli w stanie się otrząsnąć po tym ciosie. Ich gra zupełnie się posypała.

Skorzystali z tego reprezentanci Norwegii i konsekwentnie powiększali przewagę i na jedenaście minut przed końcowym gwizdkiem wygrali już jedenastoma bramkami. W tym spotkaniu nic już się nie zmieniło i Norwegia zwyciężyła 34:24, a co za tym idzie została pierwszym ćwierćfinalistą tegorocznych mistrzostw świata.

Norwegia - Macedonia 34:24 (12:10)