2017-01-20 19:17:00

Udany rewanż za Rio. Szwecja nie dała szans Egiptowi

Po bardzo dobrym meczu reprezentacja Szwecji pokonała Egipt 33:26. Taki wynik oznacza, że zawodnicy ze Skandynawii zajmą drugie miejsce w grupie D mistrzostw świata.

Szwedzi mieli rachunki do wyrównania z Egiptem. Podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro przegrali oni jedną bramką. Tamten turniej był dla reprezentacji "Trzech Koron" totalną klapą. Teraz sytuacja się zmieniła i na mistrzostwach świata we Francji spisują się bardzo dobrze.

Zawodnicy ze Skandynawii wyciągnęli wnioski z meczu w Brazylii i od początku rzucili się do ataku, po kwadransie prowadzili 8:2, a tylko 18 procent rzutów Egipcjan było skutecznych. Później poprawili oni skuteczność, jednak pierwsza połowa skończyła się prowadzeniem Skandynawów 15:9.

Po przerwie Szwedzi nie mieli dość i regularnie powiększali przewagę i w pewnym momencie wygrywali już jedenastoma bramkami. Świetne spotkanie rozgrywali skrzydłowi "Trzech Koron" - Jerry Tollbring rzucił sześć bramek, a Niclas Ekberg osiem (obaj mieli 100 procent skuteczności). W końcówce Egipt nieznacznie zmniejszył straty, ale i tak przegrał 26:33.

Szwecja - Egipt 33:26 (15:9)