2016-08-08 04:37:00

Emocje były od samego początku. Podsumowanie 1. kolejki

Na ten moment wszyscy fani męskiej piłki ręcznej czekali cztery lata. W niedzielę rozpoczął się turniej w Rio de Janeiro. I już pierwszego dnia przeżyliśmy wiele ciekawych momentów.

Już pierwszy mecz przyniósł zaskakujący wynik. Choć Katarczycy są wicemistrzami świata, to wcale nie było pewne, że w tak dobrym stylu pokonają Chorwatów. "Hrvatska" to w końcu brązowy medalista mistrzostw Europy, które w styczniu rozegrane zostały w Polsce. Katar pokazał dojrzałą piłkę ręczną i zupełnie zasłużenie zainkasował dwa punkty. Podopieczni Valero Rivery pokazali, że na tym turnieju będą dla każdego groźnym rywalem.

W drugim meczu tej grupy Dania do przerwy remisowała z Argentyną, ale po przerwie pokazała rywalom miejsce w szeregu. Co ciekawe w ostatnim meczu grupy B, obrońcy trofeum - Francuzi także nie mieli łatwo z Tunezją. Trójkolorowi do końca musieli uważać na boiskowe wydarzenia, ale i tak ostatecznie wygrali 25:23.

Kliknij, aby przenieść się do pełnego terminarza

Ciekawie było także w "polskiej" grupie. Mistrzowie Europy, Niemcy pokonali Szwedów 32:29. Spotkanie to zapowiadało się jako jedno z ciekawszych w pierwszej serii. I kibice zupełnie się nie zawiedli. Zarówno ze Szwedami, jak i Niemcami Polacy będą mieli trudną przeprawę.

We wtorek rywalem Polaków będzie właśnie ta druga drużyna. Polacy po porażce z Brazylią muszą zrobić wszystko, aby zgarnąć dwa punkty. Te w tej chwili są na wagę złota. "Biało-czerwoni" w starciu z gospodarzami turnieju nie byli sobą. Zawiodła zarówna gra w obronie, jak i w ataku. Lepiej muszą spisać się też bramkarze.

W meczu kończącym zmagania pierwszej kolejki zagrały ze sobą Słowenia i Egipt. Faworytem wydawała się drużyna z Europy, ale do przerwy był remis po 15. Ostatecznie do ostatnich sekund Słoweńcy musieli drżeć o korzystny wynik, a zwycięstwo zapewnili sobie w samej końcówce.

W 1. kolejce nawet zdecydowani faworyci nie odnosili łatwych zwycięstw. Z jednej strony nie ma się co dziwić, bo to dopiero początek turnieju, a przed każdą z ekipą dużo meczów. Wiele wskazuje na to, że wszyscy z każdym kolejnym meczem będą się rozkręcali.

Jednak już teraz możemy być pewnym, że to będzie najmocniejszy turniej w historii. Brazylia może się liczyć nawet w walce o strefę medalową, a Katar to już uznana firma. A zarówno Egipt, Tunezja, jak i Argentyna pokazały się z dobrej strony.

Wszyscy fani piłki ręcznej na kolejne mecze mogą czekać z wypiekami na twarzy.