2017-01-18 19:20:00

Dania długo męczyła się z Bahrajnem

Duńczycy wygrali z Bahrajnem 30:26. Jednak ten triumf nie przyszedł im łatwo, a skazywani na pożarcie rywale wcale nie sprzedali łatwo skóry.

W pierwszych minutach wszyscy oglądający to spotkanie mogli przecierać oczy ze zdziwienia. Murowanym faworytem spotkania byli Duńczycy i wydawało się, że dość szybko rozprawią z Bahrajnem. Tak się jednak nie stało, i zawodnikom ze Skandynawii pierwszy raz na więcej niż jedną bramkę ugadało się odskoczyć w 12. minucie. Później zarysowała się większa przewaga zespołu ze Skandynawii.

W 40. minucie czerwoną kartką ukarany został Mikkel Hansen. A jego zespół na kwadrans przed końcem prowadził tylko 24:23.

Skandynawowie w końcówce spotkania zagrali ciut lepiej i dzięki temu wygrali czterema bramkami (30:26).

Dania - Bahrajn 30:26 (17:13)