2017-01-17 19:55:00
Adam Kapuscinski

Mistrzowie Europy pewnie inkasują punkty

Niemcy pewnie pokonują ambitną Arabię Saudyjską 38:24. Nasi zachodni sąsiedzi kontrolowali przebieg meczu od początku do samego końca.

Faworyt spotkania był jeden, była nim oczywiście reprezentacja Niemiec, egzotyczny rywal z Arabii Saudyjskiej narzucił spotkaniu jednak niesamowite tempo, obserwowaliśmy radosny handball z jednej i drugiej strony. W 15. minucie na tablicy widniał wysoki wynik 10:5, w spotkanie dobrze wszedł prawoskrzydłowy Niemców, Patrick Groetzki.

W tym meczu obserwowaliśmy przede wszystkim starcie dwóch bardzo solidnych ofensyw, mimo, że w obronie większą jakość wykazywali Niemcy, tak w ataku Arabia Saudyjska zaskakiwała. Klasy obu drużyn nie można jednak zatuszować, Niemcy szybko objęli prowadzenie i kontrowali je od początku pierwszej połowy w miarę pewnie. Liderem reprezentacji Niemiec był znakomity tego dnia Kai Hafner. Gospodarze spotkania w końcówce wrzucili wyższy bieg i finiszowali pierwszą część przy wyniku 21:13.

Druga połowa nie mogła przynieść nadzwyczajnych emocji w Kindarena, pomimo, że gracze z Bliskiego Wschodu dawali podstawy do optymizmu swoim kibicom to pierwsza połowa już wyłoniła niekwestionowanego zwycięzcę starcia. Niemcy pewnie zdobyli dwa punkty.

Niemcy - Arabia Saudyjska 38:24 (21:13)