2017-01-16 22:17:00

Fazy pucharowej nie będzie. Polska przegrała z Rosją

Nie udało się reprezentacji Polski wygrać z Rosją. A to oznacza, że pomimo tego, że nasza drużyna ma jeszcze dwa spotkania w grupie to do fazy pucharowej nie wejdzie. "Biało-czerwoni" przegrali z Rosjanami 20:24.

To był mecz ostatniej szansy dla reprezentacji Polski. Jeżeli nasza drużyna chciała awansować do fazy pucharowej musiała pokonać Rosję. Widać było, że "Biało-czerwoni" bardzo chcą wygrać. Pierwszą bramkę straciliśmy dopiero w 8. minucie, ale Rosjanie w ciągu kilkudziesięciu sekund dołożyli trzy trafienia i objęli prowadzenie 4:2.

Polacy mieli ogromne problemy z pokonaniem Wadima Bogdanowa. Bramkarz Azotów grał na wysokim poziomie, ale również polski golkiper rozgrywał przyzwoite spotkanie. Po dobrym początku w wykonaniu "Biało-czerwonych" do głosu doszli Rosjanie i w 22. minucie prowadzili 9:5.

Podopiecznych trenera Tałanta Dujszebajewa było jeszcze stać na to, żeby raz zmniejszyć stratę do dwóch bramek. Jednak Rosjanie podkręcili tempo i na pierwszą połowę schodzili prowadząc 13:9.

Wydawało się, że po przerwie Adam Malcher da Polakom drugie życie. Bronił on bardzo dobrze, ale jego koledzy w ataku niemiłosiernie pudłowali. W 42. minucie trzecią karę dwóch minut, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Rafał Przybylski.

W pierwszym kwadransie drugiej połowy reprezentacja Polski rzuciła zaledwie dwie bramki. Jednak w kolejnych minutach worek z golami się rozwiązał, ale Polska ciągle miała 4-5 oczek straty do rywali. Na 10 minut przed końcem Michał Daszek wlał w polskie serca nadzieję, gdyż po jego trafieniu straty naszej drużyny zmalały do trzech trafień. Później Polacy jeszcze walczyli i mieli kilka sytuacji na zmniejszenie strat, jednak proste błędy sprawiły, że odrobić strat się nie udało.

Polacy w całym meczu zmarnowali cztery karne.

Polska - Rosja 20:24 (9:13)

Polska: Malcher, Morawski - Daćko 1, Łyżwa, Jachlewski 2, Krajewski 2, Niewrzawa 2, Walczak 1, Moryto, Daszek 3, M. Gębala, Przybylski 1, Paczkowski 3, Gierak, T. Gębala 4, Chrapkowski 1.