2016-08-07 23:10:00

Kiepski start Igrzysk w wykonaniu Polaków

Nie tak wyobrażali sobie pierwszy mecz na Igrzyskach Olimpijskich wszyscy kibice polskiej reprezentacji Polski. Nasza drużyna po słabym meczu przegrała z gospodarzami turnieju - Brazylią 32:34.

Brazylijczycy zaczęli mecz od bardzo agresywnej obrony 3-2-1. Nasz środkowy rozgrywający - Przemysław Krajewski momentami był wypychany aż na środek boiska. Nasi zawodnicy mieli spore problemy z jej sforsowaniem. Pierwszą bramkę zdobyliśmy dopiero w 7. minucie, gdy z karnego nie pomylił się Karol Bielecki. Wtedy przegrywaliśmy 1:4.

W kolejnych minutach gospodarze odskoczyli na kilka bramek. Polacy grali nerwowo i nie mogli odnaleźć swojego rytmu. Obraz gry poprawiły indywidualne akcje zakończone bramkami Łukasza Gieraka i Przemysława Krajewskiego.

W 21. minucie o czas poprosił trener Tałant Dujszebajew, wtedy gra Polaków się poprawiła i wynik był już o wiele lepszy. Brazylijczycy mieli dwie bramki przewagi (9:11). Na trzy minuty przed przerwą Polacy doszli rywala na jedno oczko. Niestety, błędy w ataku spowodowały, że gospodarze rzucili trzy bramki z rzędu. Polska odpowiedziała trafieniem Michała Jureckiego. Do przerwy Brazylia prowadziła 16:13.

Po wznowieniu gry Polacy nadal grali nerwowo. W 38. minucie w polskiej bramce pojawił się Piotr Wyszomirski, a wtedy nasza drużyna przegrywała 16:20. Chwilę później było już tylko 19:21, a udaną interwencję zaliczył Wyszomirski. "Biało-czerwoni" mieli możliwość rzucenia kontaktowej bramki. Tej szansy nie udało się wykorzystać, a Brazylia wyprowadziła kontrę, po chwili kolejne błędy spowodowały, że przewaga gospodarzy zaczęła rosnąć.

Siedemnaście minut przed końcem przy akcji w obronie urazu doznał Krzysztof Lijewski i rozgrywający musiał opuścić parkiet. Kilka chwil później zespół Dujszebajewa miał siedem bramek straty. Później mieli jeszcze kilka zrywów, ale nigdy takich, żeby dopaść Brazylijczyków. W końcówce odrobili nieznacznie straty, ale ostatecznie Polska przegrała 32:34.

Polska - Brazylia 32:34 (13:16)

PolskaSławomir SzmalPiotr Wyszomirski - Krzysztof LijewskiMateusz Jachlewski 3, Przemysław Krajewski 3, Karol Bielecki 7, Adam Wiśniewski 1, Bartosz Jurecki 1, Michał Jurecki 5, Kamil Syprzak 2, Michał Daszek 8, Mateusz KusŁukasz Gierak 2, Michał Szyba.

BrazyliaMaik dos SantosCesar Augusto Oliveira de Almeida 1 - Henrique Teixeira 4, Joao da Silva 4, Lucas Candido 1, Jose Guilherme de Toledo 8, Diogo Kent HubnerThiagus dos Santos 5, Alexandro Pozzer 3, Fabio Chiuffa 3, Oswaldo dos Santos Guimaraes 1, Leonardo Santos 2, Andre Soares 1, Haniel Langaro 1.