2017-01-13 19:20:00

Francja idzie jak burza. Tym razem rozbiła Japonię

W dużym przytupem mistrzostwa świata zaczynają gospodarze turnieju - Francuzi. Najpierw piętnastoma bramkami rozbili Brazylię, a teraz rozbili Japonię aż 31:19.

W pierwszej połowie kilka razy wydawało się, że "Trójkolorowi" odskoczą Japończykom na większą liczbę bramek. Jednak za każdym razem waleczni Azjaci odrabiali straty. Tak było aż do 20. minuty, gdy zawodnicy Didiera Dinarta prowadzili 10:8. W tym momencie wrzucili oni szósty bieg i już na przerwę schodzili prowadząc ośmioma bramkami (17:9).

Co ciekawe, choć Francja jest organizatorem mistrzostw świata 2017 to w tym spotkaniu to Japonia wystąpiła w roli gospodarza.

Po przerwie przewaga "Trójkolorowych" już tylko rosła. We francuskiej bramce pojawił się Vincent Gerrard i spisywał się on bardzo dobrze. A jego drużyna wygrała drugie spotkanie na turnieju w ogromnych rozmiarach.

Japonia - Francja 19:31 (9:17)