2016-08-07 18:07:00

Emocji nie brakowało. Niemcy nieznacznie lepsi od Szwedów

Od zwycięstwa zaczęli swój udział w Igrzyskach Olimpijskich Niemcy. Mistrzowie Europy pokonali Szwedów 32:29. To był był pierwszy mecz w "polskiej" grupie podczas tego turnieju.

To spotkanie pechowo będzie wspominał Lukas Nilsson, bo w 7. minucie musiał opuścić parkiet z powodu kontuzji. Szwed przy powrocie to obrony źle staną i skręcił kostkę. Najpierw potrzebował pomocy medyków, a później leżał obok boiska z nogą obłożoną lodem.

Trener Niemców, Dagur Sigurdsson desygnował momentami do gry siedmiu zawodników z pola, co zwiększało szansę jego zespołu na zdobycie bramki. Po 12. minutach mistrzowie Europy prowadzili 7:5. Na siedem minut przed przerwą Szwedzi wycofali bramkarza, gdyż grali w osłabieniu, zawodnicy "Trzech Koron" stracili jednak piłkę, a rzutem przez całe boisko bramkę zdobył goalkeeper Niemców Andreas Wolf. Po kolejnym trafieniu, tym razem Fabiana Wiede nasi zachodni sąsiedzi wygrywali 14:11.

Szwedzi mieli spore problemy z koszulkami, które im się... darły. W ciągu pięciu ostatnich minut przed przerwą aż dwóch zawodników ze Skandynawii musiało je wymieniać.

Pierwsza część meczu zakończyła się zwycięstwem Niemców 18:15.

Już na początku drugiej połowy Szwedzi stracili filar swojej obrony, gdyż trzecią karę dwóch minut, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Tobias Karlsson. Reprezentanci "Trzech Koron" kilka razy zbliżali się do Niemców na jedna bramkę, ale nie nie byli w stanie doprowadzić do remisu. W 42. minucie nasi zachodni sąsiedzi prowadzili 23:19.

To nie oznaczało jednak końca emocji, gdyż cztery kolejne bramki padły łupem Szwedów i wynik znów pozostawał sprawą otwartą. Mieli oni nawet szansę na prowadzenie, ale dwa razy stracili piłkę i nadziali się na zabójcze kontry Tobiasa Reichmanna. Zawodnik Vive Tauronu w końcówce zdobył kilka ważnych bramek. Swoje dołożył też bramkarz - Andreas Wolf. Niemcy ostatecznie wygrali 32:29.

Szwecja - Niemcy 29:32 (15:18)

Szwecja: Mattias AnderssonMikael Appelgren - Kim AnderssonJim Gottfridsson 1, Johan Jakobsson 5, Tobias KarlssonJesper Nielsen 2, Lukas NilssonAndreas Nilsson 3, Fredrik Raahauge Petersen 3, Jonathan StenbackenPhilip Stenmalm 4, Jerry Tollbring 8, Mattias Zachrisson 3.

Niemcy: Silvio HeinevetterAndreas Wolf 1 - Uwe Gensheimer 5, Finn Lemke 1, Patrick Wiencek 2, Tobias Reichmann 6, Fabian Wiede 5, Hendrik Pekeler 2, Martin StrobelPatrick GroetzkiKai HafnerJulius Kuhn 8, Christian DissingerPaul Drux 2.