2019-10-16 20:11:00

Wyraźne zwycięstwo Sandra SPA Pogoni! Chrobry przegrywa w Szczecinie

Bardzo cenne punkty wywalczyła Sandra SPA Pogoń, która pokonała przed własną publicznością Chrobrego Głogów 27:19.

Początek spotkania w Szczecinie był bardzo... żółty. W ciągu pierwszych dziewięciu minut arbitrzy pokazali w sumie sześć kartoników w tym kolorze.

Później oglądaliśmy bardzo zacięte spotkanie, ale lepiej dysponowana była Sandra SPA Pogoń. "Portowcy" dobrze spisywali się w obronie, w pierwszej połowie dali sobie rzucić dziesięć bramek, a w drugiej ledwie dziewięć.

Dziewiętnaście straconych goli w całym meczu to bardzo dobry wynik. Duża w tym zasługa Antona Terekhova. Bramkarz szczecinian w całym spotkaniu miał ponad 50 procent skuteczności!

Na takie wsparcie w bramce nie mogli liczyć głogowianie - Rafał Stachera odbił dwa, a Michał Kapela tylko jeden rzut. Tak więc w tym spotkaniu Chrobry stracił swoją mocną stronę - jaką zawsze są bramkarze.

W drugiej połowie jeszcze wyraźniej zarysowała się przewaga gospodarzy. I to pomimo tego, że stracili oni w 47. minucie ukaranego czerwoną kartką Adama Wąsowskiego. Ostatecznie gospodarze wygrali 27:19.

Dobre spotkanie rozegrał zdobywca ośmiu bramek Piotr Rybski z zespołu gospodarzy.

Sandra SPA Pogoń Szczecin - Chrobry Głogów 27:19 (12:10)