2019-10-13 16:44:00

Zabrakło tak niewiele... Orlen Wisła przegrała z GOG

W ostatniej akcji meczu Orlen Wisła miała szanse, aby doprowadzić w Danii do remisu. Jednak rzut Konstantina Igropulo okazał się nieskuteczny i GOG wygrało 28:27.

Płocczanie nie tak wyobrażali sobie początek tego spotkania, bo szybko przegrywali 1:4. "Nafciarze" błyskawicznie zdobyli jednak dwie bramki i znów złapali kontakt z rywalem. Mecz od samego początku był bardzo szybki, a w ciągu pierwszych siedmiu minut padło już jedenaście goli.

W 12. minucie Żiga Mlakar wyprowadził Orlen Wisłę na pierwsze prowadzenie w tym spotkaniu. Później płocczanom grało się gorzej w ataku i na prowadzenie wyszło GOG. Jednak dzięki dobrze dysponowanemu Ivanowi Stevanoviciowi przewaga Duńczyków nie urosła na więcej niż dwie bramki.

Już do końca pierwszej połowy cały czas nieznaczną przewagę mieli gospodarze.

Po przerwie gra toczyła się na zasadzie gol za gol. Dopiero w 39. minucie Orlen Wisła znów doprowadziła do remisu 20:20. Sporo szans w ataku dostawał Konstantin Igropulo. Dla Rosjanina są to pierwsze mecze po kontuzji - wcześniej rzucał tylko karne.

"Nafciarze" jednak w dalszym ciągu nie mogli przełamać rywala i ciągle przewagę miało GOG. Niestety, ale w 52. minucie Duńczycy odskoczyli na trzy bramki, a na domiar złego karę dwóch minut dostał Leon Susnja. To jednak nie złamało Orlen Wisły, która szybko zmniejszyła straty do jednego gola.

Minutę przed końcem dwie minuty kary otrzymał zawodnik GOG, a Igropulo rzucał karnego i po dobitce zdobył gola. Orlen Wisła przegrywała wtedy 27:28. Duńczycy bardzo długo rozgrywali. Wicemistrzowie Polski odzyskali piłkę na 10 sekund przed końcem.

O czas poprosił trener Sabate i mógł ustawić akcję. Płocczanie doprowadzili do sytuacji rzutowej Igropulo, ale jego próba okazała się nieskuteczna. Punkty zostały w Danii.

GOG - Orlen Wisła Płock 28:27 (16:14)

GOG: Hallgrimsson, Andreasen - Arnarsson 3, Nilsen 4, Andersen 2, Pujol 5, Laerke 2, Bergendahl, Gidsel, Kronborg, Pytlick, Tilsted, Jakobsen 7, Moller 5, Clausen

Orlen Wisła Płock: Morawski, Stevanović - Stenmalm 3, Matulić 4, Ruiz Sanchez 3, Góralski, Piechowski, Susnja, Szita 1, Krajewski, Żabić, Mihić 4, Igropulo 5, Sulić 3, Mindegia, Mlakar 1