2019-10-12 20:54:00
Redakcja

Triumf Gwardii w Gdańsku! Opolanie zdecydowanie lepsi od gospodarzy

W 7. serii PGNiG Superligi komplet punktów zdobyli zawodnicy Gwardii Opole. Podopieczni Rafała Kuptela pewnie pokonali na wyjeździe Torus Wybrzeże Gdańsk 34:26.

Od samego początku meczu w bramce Gwardii świetnie bronił Mateusz Zembrzycki. Gospodarze mieli problemy z pokonaniem goalkeepera gości. W 13. minucie zespół z Opola wyszedł na trzy bramki przewagi i o czas poprosił trener gospodarzy, Thomas Orneborg. Po rozmowie ze szkoleniowcem gdańszczanie poprawili swoją grę, walczyli i zmniejszali straty. W 18. minucie po dwóch z rzędu skutecznych rzutach karnych w wykonaniu Mateusza Wróbla gospodarze złapali oczko kontaktowe (12:13).

W kolejnych minutach Torus Wybrzeże popełnił proste błędy w ataku, po których ekipa Rafała Kuptela znów odskoczyła rywalom na kilka bramek. Po pierwszej połowie Gwardia prowadziła 19:14.

W drugiej części spotkania bardzo dobrze funkcjonowała defensywa Gwardii, a rywale oddawali niecelne rzuty. Błędy po stronie gospodarzy zespół  z Opola zamieniał na kolejne trafienia. W 41. minucie po kolejnej kontrze, Mateusz Jankowski podwyższył prowadzenie swojego zespołu do sześciu oczek.

Dobre obrony notował Artur Chmieliński, ale koledzy z drużyny dalej popełniali proste błędy w ataku. Dziesięć minut przed zakończeniem meczu Gwardia wygrywała różnicą ośmiu trafień i kontrolowała przebieg meczu. Opolanie pewnie pokonali gospodarzy, wygrywając 34:26.

Torus Wybrzeże Gdańsk - Gwardia Opole 26:34 (14:19)