2019-10-12 18:29:00

Puchar EHF: Zwycięska porażka NMC Górnika. Zabrzanie w trzeciej rundzie

Porażką zakończyła się wyprawa NMC Górnika do Izraela. Polska drużyna jednak obroniła zaliczkę z poprzedniego tygodnia i zameldowała się w trzeciej rundzie Pucharu EHF.

Zabrzanie przed tygodniem wygrali we własnej hali z Maccabi Rishon LeZion 29:26. Tak więc na wyjeździe nie mogli sobie pozwolić na porażkę większą różnicą niż trzy bramki.

Pierwsza połowa pokazała, że o awans może być trudno, bo gospodarze wygrali już 12:9. Po przerwie jednak NMC Górnik spisywał się o wiele lepiej. Zabrzanie nie tylko odrobili straty i doprowadzili do remisu, ale wyszli też na prowadzenie.

Spotkanie było cały czas jednak zacięte i wyrównane. Jeszcze w samej końcówce Maccabi wygrywało 22:20, ale zabrzanie dorzucili jedną bramkę i dzięki temu awansowali do trzeciej rundy.

Maccabi Rishon LeZion - NMC Górnik Zabrze 22:21 (12:9)