2019-10-03 07:45:00

II liga gr. 3: Podsumowanie 3. kolejki

Sprawdźmy, co działo się w ubiegły weekend w grupie trzeciej. A dla kogo ta seria była szczęśliwa?

W minioną sobotę rozegrano dwa spotkania w grupie A. W pierwszym meczu SPR Pabiks Pabianice rozbił na wyjeździe SMS ZPRP Płock. Pierwsza połowa była jeszcze wyrównana, ponieważ zakończyła się prowadzeniem gości 17:14. Natomiast po zmianie stron koncertowo zagrali zawodnicy SPR-u, a rywale nie byli w stanie ich zatrzymać. Przyjezdni pewnie zwyciężyli, rzucając w Płocku aż czterdzieści pięć bramek. Z wygranej w tej grupie cieszył się także zespół Warszawianka Warszawa, który wygrał z KKS Włókniarz Konstantynów 33:28.

W grupie B UKS Olimpia Biała Podlaska zmierzyła się z ekipą Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka. Po pierwszej połowie gospodarze wygrywali 14:12, a końcówka meczu była nerwowa. Pięć minut przed zakończeniem meczu na prowadzeniu był Szczypiorniak, ale zawodnikom w decydujących momentach zabrakło zimnej krwi. Goście popełnili dwa błędy w ataku i ostatecznie zwycięstwo wywalczało UKS.

Po zaciętym meczu KS Bestios Białystok z KS AZS AWF Warszawa górą był zespół w Warszawy. O wygranej zdecydowały ostatnie minuty, w których lepsi byli lepsi goście. SPR Nowe Piekuty nie dał rady w Ostrołęce. UMKS pewnie pokonał rywali, wygrywając 27:18.