2019-10-03 07:00:00

II liga gr. 1: Podsumowanie 3. kolejki

Za nami 3. kolejka II ligi w grupie pierwszej. Sprawdźmy, co działo się w tej serii rozgrywek?

Zacięte spotkanie mogliśmy oglądać w Świdnicy, gdzie podopieczni Patryka Dębowczyka zmierzyli się z SKF KPR Sparta Oborniki. Praktycznie przez całe spotkanie żadna z drużyn nie zbudowała większego prowadzenia niż dwie bramki. A w ostatnich sekundach meczu emocje sięgniemy zenitu. Dwadzieścia jeden sekund przed zakończeniem był remis, przy piłce byli przyjezdni, ale popełnili błąd i szansę na bramkę mieli jeszcze gracze ŚKPR-u. Adam Chmiel zachował zimną krew i zdobył dla swojego zespołu bramkę na wagę zwycięstwa. – Mamy młody zespół, ale z „jajami”. Pokazaliśmy charakter. To był ciężki mecz i wymagający rywal. Cieszymy się ze zwycięstwa, ale wiemy, że przed nami wciąż dużo pracy. Błędy są i pewnie będą. Myślę, że przez całą pierwszą rundę będziemy się zgrywali, żeby wszystko działało jak najlepiej. – mówił tuż po końcowej syrenie szczęśliwy grający trener ŚKPR-u Patryk Dębowczyk.

Moto-Jelcz Oława podejmował SKS Orlik Brzeg. Początek spotkania był wyrównany i do 13. minuty tablica wyników pokazywała remis 5:5. W kolejnych minutach zawodnicy z Brzegu postawili mocniejszą defensywę, a coraz większe problemy w ataku mieli gospodarze. W pierwszej połowie SKS Orlik Brzeg wypracował przewagę w postaci siedmiu oczek. Po zmianie stron Moto-Jelcz próbował odrobić straty, ale ostatecznie nie udało się gospodarzom dogonić przeciwnika. Przyjezdni zanotowali słabszy okres, ale szybko przebudzili się i wrócili do "swojej' gry. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 26:33 na korzyć zawodników SKS-u Orlik Brzeg.

Ze zwycięstwa na wyjeździe mogli cieszyć się zawodnicy MKS-u Żagiew Dzierżoniów. Pierwsza połowa spotkania w Legnicy była wyrównana i zakończyła się wynikiem 11:11, ale po zmianie stron inicjatywę w spotkaniu przejęli przyjezdni. Spadła skuteczność gospodarzy i gra w ataku nie układała się. MKS konsekwentnie budował swoją przewagę i po sześćdziesięciu minutach zwyciężył różnicą dziewięciu bramek. W drugiej części spotkania gracze EUCO-UKS-u Dziewiątka Legnica rzucili rywalom tylko siedem oczek.

Punkty w tej serii rozgrywek zdobyli także SPR Szczypiorniak Gorzyce, którzy pokonali u siebie Wolsztyniak Wolsztyn 36:22 i aktualnie zajmują pierwsze miejsce w tabeli. TS Zew Świebodzin wygrał zespołem z Oleśnicy 26:20, a UKS GOKiS Kąty Wrocławskie był lepszy od UKS-u Trójka Nowa Sól 30:24.