2019-09-25 19:43:00
Redakcja

Liga Mistrzów: Pewna wygrana Dinamo Bukareszt, wyrównana walka w Finlandii

W środę rozegrano po jednym spotkaniu z grupy C i D. Komplet punktów zdobyli zawodnicy Dinamo Bukareszt i Riihimäki Cocks.

Z drugiego zwycięstwa w sezonie mogli cieszyć się grupowi rywale Orlen Wisły Płock zawodnicy - Dinamo Bucuresti. Drużyna z Rumunii w 3. serii rozgrywek zmierzyła się z GOG. Od samego początku gospodarze byli na prowadzeniu, po pierwszej połowie zbudowali różnicę w postaci pięciu bramek. Po zmianie stron przyjezdni musieli grać pod dyktando Dinamo, a gospodarze kontrolowali przebieg meczu do samego końca i ostatecznie wygrali 35:28.

Skutecznością w meczu popisał się Amine Bannour, który zdobył jedenaście bramek.

Zacięte spotkanie mogliśmy oglądać w Finlandii, gdzie Riihimäen Cocks zagrało z Tatran Prešov. Goście praktycznie przez całe spotkanie musieli gonić wynik, ale w 55. minucie udało się im doprowadzić do remisu 26:26. Gra stała się jeszcze bardziej wyrównana, ale gospodarze nie dali już sobie wyrwać zwycięstwa z rąk. Dla Riihimäen Cocks była to pierwsza wygrana w sezonie.