2019-09-25 19:25:00

"Azotowe derby" dla puławian! Dziesięć bramek różnicy

Beniaminkowi PGNiG Superligi wystarczyło sił przez dwadzieścia minut spotkania. Potem inicjatywę na parkiecie przejęli zawodnicy Azotów Puławy, którzy zdecydowanie pokonali gości 28:18.

Wynik "Azotowych derbów" otworzył Michał Szyba. Goście pomylili się w ataku, a kontratak wykorzystał Piotr Jarosiewicz i gospodarze rozpoczęli mecz od prowadzenia 2:0. Dopiero w 6. minucie padło pierwsze trafienie dla zespołu z Tranowa i jako pierwszy na listę strzelców po stronie przyjezdnych wpisał się Łukasz Kużdeba. W kolejnych minutach obie drużyny zanotowały przestój w ataku i popełniły serię błędów.

Beniaminek rozgrywek tak jak w poprzednich spotkaniach postawił trudne warunki faworytom starcia i mogliśmy oglądać wyrównaną walkę. Gra odbywała się na zasadzie "bramka za bramkę". Do 18. minuty był remis, ale dzięki dobrej defensywie i Valentyna Koshovego podopieczni Michała Skórskiego rzucili trzy bramki z rzędu i wyszli na prowadzenie 10:7. Zawodnicy Grupy Azotów Tarnów nie radzili sobie w ataku, a rywale budowali różnicę. W 27. minucie Łukasz Rogulski wykorzystał kontrę i podwyższył przewagę gospodarzy na 13:8 i o czas zażądał trener gości, Marcin Markuszewski. Rozmowa ze szkoleniowcem nie pomogła drużynie, ponieważ zawodnicy stracili piłkę i kolejne oczka notowali puławianie. Ostatecznie po pierwszej połowie gospodarze wygrywali 15:8.

W drugiej części meczu Azoty Puławy nie zwalniały swoje tempa i utrzymywały wypracowane prowadzenie. Przyjezdni nadal mieli ogromne problemy w ataku i nie byli w stanie zatrzymać rywali. W 37. minucie o chwilę przerwy, ale kontrolę w meczu przejęli już gospodarze.

Chociaż zawodnicy Michała Skórskiego zanotowali kilkuminutowy przestój, Grupa Azoty Tarnów nie wykorzystała słabszego okresy gry rywali do zmniejszenia straty. Gospodarze zdobywali bramki seriami, a przyjezdni popełnili kolejne błędy. Gra w ataku beniaminka całkowicie się posypała. Azoty Puławy zdominowali przeciwników i zwyciężyli 28:18.

Najskuteczniejszym zawodnikiem spotkania był Wojciech Gumiński (7 bramek).

Azoty PuławyGrupa Azoty Tarnów 28:18 (15:8)