2019-09-14 19:38:00

Liga Mistrzów: Udany powrót Hiszpanów do elity

Hiszpańska Bidasoa Irun wygrała na wyjeździe z Tatranem Preszów 25:23, po pierwszej połowie był remis 13:13.

Dla tego hiszpańskiego klubu był to powrót do Ligi Mistrzów po 23 latach! Ostatni raz Bidasoa grała w elicie dokładnie 20 kwietnia 1996 roku. Wtedy to w finale Ligi Mistrzów przegrali z FC Barceloną.

Kibice klubu z Irun długo musieli czekać na kolejny występ w elicie. I w końcu im się udało. Hiszpanie na wyjeździe zmierzyli się ze słowackim Tatranem.

Pierwsza połowa spotkania była wyrównana i zakończyła się się remisem 13:13. Po przerwie Bidasoa w pewnym momencie wygrywała już nawet pięcioma bramkami. Pod koniec spotkania gospodarze zmniejszyli straty do jednego trafienia, ale ostatecznie z kompletu punktów cieszyli się goście.

Tatran Preszów - Bidasoa Irun 23:25 (13:13)