2019-09-13 13:09:00

THW wygrywa prestiżowy mecz przed starciem z PGE VIVE. "Zebry" lepsze od ekipy Michała Jureckiego

Zawodnicy THW Kiel pokazali, że są w dobrej formie. W czwartkowy wieczór wygrali u siebie prestiżowy mecz z SG Flensburg-Handewitt.

Te mecze określane są mianem "Derbów Północy". To spotkanie było już 101. taką potyczką. Tym razem z uwagą ten mecz mogli oglądać zawodnicy, trenerzy oraz kibice PGE VIVE.

Kielczanie w niedzielę zagrają na wyjeździe właśnie z "Zebrami" w ramach 1. kolejki Ligi Mistrzów. I już widać, że przed Polakami trudne spotkanie.

"Zebry" wygrały "Derby Północy" 28:24. Jednak w tym spotkaniu widać było kilka mankamentów w grze drużyny prowadzonej od kilku tygodni przez Filipa Jichę. Na początku drugiej połowy i pod koniec meczu przydarzyły im się przestoje.

Warto zwrócić uwagę na dobrą formę bramkarzy. Niklas Landin miał blisko 40 procent skuteczności, ale co ciekawe - sporo na boisku przebywał też jego zmiennik - Dario Quensted.

W spotkaniu tym zagrał Polak - Michał Jurecki, który broni barw SG Flensburg-Handewitt. Rozgrywający nie rzucił bramki, a do protokołu wpisał się jedną karą dwóch minut.