2019-09-12 22:00:00

Liga Mistrzów: Grali rywale Orlen Wisły. Remis Kadetten Schaffhausen z Dinamo Bukareszt

W czwartek grały drużyny z grupy D, w której rywalizuje także Orlen Wisła Płock. Od samego początku mecz Kadetten Schaffhausen z Dinamo Bukareszt był wyrównany, a ostatecznie zakończył się wynikiem 28:28.

Wynik spotkania w Szwajcarii otworzył Kamel Alouini, ale szybko skutecznym trafieniem odpowiedział Zarko Sesum. W ubiegłym sezonie w Kadetten Schaffhausen grał Ivan Stevanovic, który latem przeniósł się do Orlen Wisły Płock.

Od samego początku pojedynek był zacięty i żadna z drużyn nie była w stanie wypracować większej niż jedna - dwie bramki przewagi. W 20. minucie po bramce Dinamo Bukareszt prowadziło 10:8, ale nie trwało to długo. Błyskawicznie dwa oczka z rzędu zdobył Lukai Maros i doprowadził do remisu. Do samego końca pierwszej połowy gra odbywała się na zasadzie "cios za cios", jednak po trzydziestu minutach tablica wyników pokazywała 14:15 na korzyść przyjezdnych.

Po zmianie stron kibice mogli nadal oglądać wyrównany pojedynek, co chwila był remis. Przy wyniku 21:21 obie drużyny zanotowały przestój w ataku i popełniły serię błędów. W końcu kilkuminutową niemoc rzutową przełamał Luka Maros, którego nie potrafili zatrzymać mistrzowie Rumunii.

W 55. minucie gospodarzom udało się znów odskoczyć na dwa oczka (26:24), ale rywale nie zamierzali odpuszczać. Oba zespoły walczyły do samego końca, ale  starcie zakończyło się wynikiem 28:28.

Kadetten SchaffhausenDinamo Bukareszt 28:28 (14:15)