2019-09-11 20:00:00

Liga Mistrzów: Wystartował nowy sezon! Triumf IK Sävehof w Finlandii

Nowy sezon Lig Mistrzów czas zacząć! W pierwszym meczu rywalizowały drużyny z grupy C. Ze zwycięstwa może cieszyć się IK Sävehof, które pokonało na wyjeździe Riihimäen Cocks 30:25.

W pierwszym meczu sezonu 2019/2020 Ligi Mistrzów zmierzyli się zawodnicy Riihimäen Cocks i IK Sävehof. Spotkanie w Finlandii rozpoczęło się od skutecznej interwencji Vitalii Shitsko, a po chwili bramkę dla gospodarzy zdobył Nico Rönnberg (1:0).

Obie drużyny od samego początku szybko wznawiały swoje ataki, ale rzuty były nieskuteczne. Gra jednak była wyrównana i odbywała się na zasadzie "bramka za bramkę" i co chwila na tablicy wyników był remis. Po dziesięciu minutach było 6:6. W kolejnych minutach goście postawili mocniejszą defensywę, która sprawiała coraz większe problemy Riihimäen Cocks. W 12. minucie mistrzowie Szwecji po raz pierwszy wyszli na dwa oczka przewagi i konsekwentnie budowali różnicę. Gospodarze próbowali odrobić straty, ale nie pozwalał im na to bramkarz przyjezdnych - Elí Agust Björgvinsson. Ekipa z Finlandii zanotowała przestój, który wykorzystali przeciwnicy. Po pierwszej połowie IK Sävehof wygrywał 18:13.

Po zmianie stron gospodarze zdobyli dwa trafienia z rzędu, jednak po krótkiej dekoncentracji IK Sävehof wróciło do swojej gry. W 36. minucie skuteczny z siódmego metra był Gustaf Wedberg, a po chwili prowadzenie swojego zespołu podwyższył Sebastian Spante (21:16).

Dziesięć minut przed zakończeniem podopieczni Jonathana Edvardssona wygrywali 25:19. Gospodarze walczyli do samego końca, ale nie udało im się odwrócić losów meczu i musieli uznać wyższość IK Sävehof.

Riihimäki CocksIK Sävehof 25:30 (13:18)