REKLAMA

Puchar EHF: Azoty Puławy poznały rywala w drugiej rundzie

Autor: Wojciech Staniec, 01-09-2019, 20:11

Klub z Luksemburga - Handball Esch będzie rywalem Azotów Puławy w II rundzie Pucharu EHF. Dwumecz odbędzie się w październiku.

Wiadomo było, że Azoty w II rundzie trafią na zwycięzcę dwumeczu luksemburskiego Handball Esch z gruzińskim B.S.B Batumi. Oba spotkania rozegrano w sobotę i niedzielę w Luksemburgu. Gospodarze wywalczyli awans w świetnym stylu, najpierw wygrali 38:16, a następnie 42:22.

REKLAMA

Jednak pomimo wysokich zwycięstw w I rundzie faworytem dwumeczu Azoty - Handball Esch będzie zespół z Polski. Pierwszy mecz odbędzie się najprawdopodniej w Puławach 5/6 października, rewanż tydzień później w Luksemburgu. Istnieje jednak opcja, że oba kluby dojdą do porozumienia i oba spotkania odbędą się dzień po dniu na terenie jednej z drużyn.

Handball Esch to drużyna, która regularnie grywa w Europejskich Pucharach, najcześciej w Challenge Cup lub Pucharze EHF. W 2002 i 2013 roku klub ten nieudanie walczył w eliminacjach do Ligi Mistrzów. Za największy sukces klubu z Luksemburgu trzeba uznać występ w finale Challenge Cup w 2013 roku. Jednak wtedy Handball Esch musiał uznać wyższość białoruskiego SKA Mińsk

REKLAMA

Dodaj komentarz