2019-08-31 19:05:00

Zwycięska inauguracja MMTS-u. Kwidzynianie lepsi od Zagłębia

Pewne zwycięstwo MMTS-u! W meczu 1. kolejki PGNiG Superligi kwidzynianie pokonali we własnej hali Zagłębie Lubin 28:23. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 16:13.

Latem w Kwidzynie postawiono w dużej mierze na stabilizację. Do największej zmiany doszło na ławce trenerskiej, gdzie Tomasza Strząbałę zastąpił Dmytro Zinchuk. Z kolei w Lubinie stracili trzech ważnych zawodników, którzy już pukali do reprezentacji Polski.

Lepiej w to spotkanie weszli jednak przyjezdni, którzy po bramkach Tomasza Pietruszko i Wojciecha Hajnosa prowadzili 2:0. Z czasem jednak MMTS zaczął się rozpędzać. Kwidzynianie między 10. a 14. minutą wygrali 5:1, a trzy gole były autorstwa Michała Pereta. O czas musiał poprosić wtedy szkoleniowiec gości - Bartłomiej Jaszka.

W kolejnych minutach tempo meczu siadło, a później o czas poprosił trener Zinchuk. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 16:13.

Również w drugiej gospodarze utrzymywali przewagę. W 54. minucie czerwoną kartkę z gradacji kar otrzymał Ryszard Landzwojczak. To jednak nie wpłynęło już na wynik spotkania i z kompletu punktów cieszył się MMTS.

Co ciekawe, obie drużyny zagrały ze sobą niespełna dwa tygodnie w meczu towarzyskim podczas Szczypiorno Cup. Jednak wtedy górą - 34:17 byli "Miedziowi".

MMTS Kwidzyn - Zagłębie Lubin 28:23 (16:13)