2019-08-31 17:26:00

"Nowe" PGE VIVE zaczyna sezon od zwycięstwa. Kielczanie lepsi od Stali o trzynaście bramek

Udanie w nowy sezon weszli zawodnicy PGE VIVE. Kielczanie pokonali we własnej hali Stal 33:20. Po pierwszej połowie mistrzowie Polski wygrywali 19:10.

Pojedynkiem ze Stalą inaugurowali nowy sezon zawodnicy PGE VIVE. Mielczanie przyjechali do Kielc w szesnastoosobowym składzie. Gospodarze musieli sobie radzić bez zawieszonego Uładzislau Kulesza (wróci do gry w kolejnym meczu) oraz kontuzjowanych: Mateusza Jachlewskiego, Tomasz Gębali, Daniela Dujshebaeva i Branko Vujovicia.

Sam początek spotkania był wyrównany i było 3:3. Z czasem jednak - czego można było się spodziewać przewaga PGE VIVE zaczęła rosnąć. Stal grała jednak rozważnie i ostrożnie, unikając prostych błędów. W zespole z Mielca warto pochwalić bramkarz Gorana Andelicia, który rozgrywał dobre spotkanie.

W ekipie z Kielc skutecznością błysnął Blaż Janc, który w kwadrans zdobył pięć bramek. Całą pierwszą połowę w bramce PGE VIVE grał Andreas Wolff, a po przerwie zastąpił go inny debiutant Mateusz Kornecki.

Przez siedem minut drugiej połowy mielczanie nie mogli zdobyć bramki. PGE VIVE odskoczyło już nawet na dwanaście bramek, ale później Stal nie pozwalała na więcej. Trener Dawid Nilsson umiejętnie rotował składem i każdy z jego zawodników dostał szansę występu.

W kieleckim zespole w sumie zadebiutowało pięciu zawodników (Wolff, Kornecki, Pehlivan, Karacić, Guillo). Wszyscy dostali po przynajmniej trzydzieści minut gry i mogli zaprezentować się przed publicznością w Hali Legionów.

Ostatecznie PGE VIVE wygrało różnicą trzynastu bramek.

PGE VIVE Kielce - SPR Stal Mielec 33:20 (19:10)

PGE VIVE: Kornecki, Wolff - Karacić 3, A. Dujshebaev 5, Pehlivan 4, Aguinagalde 2, Janc 6, Lijewski 2, Jurkiewicz, Moryto 4, Fernandez 4, Karaliok 2, Guillo 1

SPR Stal: Andelić, Wiśniewski - Wilk 3, Krępa 3, Skuciński, Mochocki 3, Miedziński, Kornecki 2, Grzegorek 2, Jędrzejewski 1, Valyntsau 2, Adamczak, Chodara 1, Olszewski 1, Dutka 1, Krupa 1