2019-08-24 16:15:00

Sparingi: Zabrzanie pokonali "Portowców'" w dwumeczu

Zawodnicy NMC Górnika zagrali dwa mecze kontrolne, w których zmierzyli się z drużyną ze Szczecina. Oba spotkania zwyciężyli zabrzanie.

W piątkowym spotkaniu podopieczni Marcina Lijewskiego zdominowali "Portowców". Bardzo dobrze wyglądała defensywa zabrzan, świetne występy zanotowali także bramkarze – Martin Galia i Paweł Kazimier. Szczecinianie nie byli w stanie zatrzymać rywali, którzy systematycznie powiększali swoje prowadzenie. NMC Górnik pewnie pokonał gości, wygrywając aż 34:19.

W drugim sparingu pomiędzy tymi zespołami Sandra Spa odrobiła lekcje i znacznie lepiej prezentowała się na parkiecie. Na początku meczu na prowadzeniu byli szczecinianie (6:3), ale po trafieniach Krzysztofa Łyżwy zabrzanie szybko odrobili straty. W kolejnych minutach gospodarze zdobyli pięć oczek z rzędu i po pierwszej połowie wygrywali 11:8. Szczecinianie walczyli do samego końca, ale ostatecznie nie udało się odwrócić losów spotkania i drugi raz górą byli zabrzanie.