REKLAMA

Sparingi: Orlen Wisła dostała lekcję od Motoru Zaporoże

Autor: Ewa Basak, 24-08-2019, 14:45

Na zakończeniu turnieju Dniepr Cup Orlen Wisła zagrała z Motorem Zaporoże. Wicemistrzowie Polski musieli uznać wyższość drużyny z Ukrainy, która wygrała różnicą dziewięciu bramek. 

Wicemistrzowie Polski od samego początku musieli odrabiać straty. W 10. minucie przegrywali 6:3. Płocczanie popełniali proste błędy w ataku, widać było na parkiecie, że drużynie brakuje  jeszcze zgrania. Mocna obrona postawiona przez zespół z Ukrainy utrudniała zawodnikom Orlen Wisły w przeprowadzeniu akcji. Motor przechwytywał piłkę i szybko wykorzystywał kontry, podwyższając swoje prowadzenie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 16:10 na korzyść ukraińskiego klubu. 

REKLAMA

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Nadal słabo wyglądała skuteczność "Nafciarzy" w grze ofensywnej, a obrona płocczan nie stanowiła zagrożenia dla rywali. Motor utrzymywał swoją przewagę, w 40. minucie wygrywał 22:16. Gospodarze turnieju przejęli inicjatywę na parkiecie i kontrolowali przebieg meczu do samego końca. Ostatecznie płocczanie przegrali 23:32. 

Orlen Wisła Płock zajęła drugie miejsce w Dniepr Cup, a MVP turnieju został nowy rozgrywający "Nafciarzy" - Philip Stenmalm. 

Motor Zaporoże - Orlen Wisła Płock 32:23 (16:10)

REKLAMA

Dodaj komentarz