2016-12-18 18:05:00

Kamil Syprzak z Pucharem Ligi Hiszpańskiej

FC Barcelona na własnym podwórku jest niepokonana. Nie tak dawno wygrało setny kolejny mecz z rzędu, a teraz sięgnęła po Puchar Ligi Hiszpańskiej.

Podczas rozgrywanego w Leon Final Four zespół Kamila Syprzaka w półfinale pięcioma bramkami ograł Naturhouse La Rioja 33:28. W finale ich rywalem było Fraikin BM. Grannollers. To spotkanie miało ciekawy przebieg, gdyż na początku pojedynek był wyrównany, ale trener zespołu z Grannollers wycofywał bramkarza i zawodnicy Barcelony zdobywali sporo prostych bramek po rzutach do pustej bramki. Pierwszą połowę "Duma Katalonii" wygrała 15:13. Po przerwie zarysowała się większa przewaga mistrzów Hiszpanii, którzy zwyciężyli 30:25 i to oni się sięgnęli po Puchar Ligi.

Reprezentant Polski rzucił dwie bramki na trzy rzuty. Dostał też żółtą kartkę. W półfinale Syprzak zanotował cztery trafienia.