2019-08-18 19:50:00

Zabrzanie wygrali Szczypiorno Cup. W meczu o trzecie miejsce Zagłębie rozbiło MMTS

Po wyrównanej grze w finałowym spotkaniu Szczypiorno Cup NMC Górnik pokonał Energę MKS Kalisz 29:26. W meczu o trzecie miejsce Zagłębie zdominowało zespół z Kwidzyna, wygrywając 34:17.

W finale Szczypiorno Cup kaliszan czekało trudne zadanie, ponieważ zmierzyli się z NMC Górnikiem. Energa MKS postawiła się rywalom i gra była zacięta. Do 47. minuty mecz był wyrównany i co chwila na tablicy wyników był remis. W kolejnych minutach zabrzanie zanotowali zdobyli trzy bramki z rzędu i wyszli na prowadzenie 27:24. Gospodarze walczyli do samego końca, ale ostatecznie górą była ekipa Marcina Lijewskiego.

Najlepszymi zawodnikami w drużynach byli Marek Daćko (NMC Górnik Zabrze), Mykola Maliarevich (Energa MKS Kalisz).

W meczu o trzecie miejsce Zagłębie zmierzyło się z MMTS-em. Od samego początku na parkiecie dominowali "Miedziowi", którzy spokojnie budowali przewagę. Po pierwszej połowie ekipa Bartłomieja Jaszki prowadziła już 17:10. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Bardzo słabo wyglądała skuteczność kwidzynianin, którzy w sumie w drugiej połowie rzucili tylko siedem bramek. Zagłębie do samego kontrolowało przebieg meczu i pewnie pokonało rywala.

Najlepszymi zawodnikami w zespołach byli Roman Czyczykało (Zagłębie Lubin), Kacper Adamski (MMTS Kwidzyn).

Zawodnik turnieju: Krzysztof Misiejuk

Bramkarz turnieju: Martin Galia