2019-08-11 23:16:00

Azoty najlepsze w Memoriale Ryszarda Matuszaka! MMTS przegrał w meczu o brąz

W niedzielę zakończył się 25. Memoriał Ryszarda Matuszaka. Najlepsi w Głogowie byli zawodnicy Azotów Puławy, którzy w finale pokonali Pogoń Szczecin. Trzecie miejsce zajęła drużyna z Ukrainy.

W finale turnieju Azoty zmierzyły się z ekipą ze Szczecina. Pogoń postawiła trudne warunki i tak jak w poprzednich spotkaniach w Głogowie bardzo dobrze prezentowali się na parkiecie. Po pierwszej połowie puławianie przegrywali różnicą jednej bramki. Druga część meczu była dalej wyrównana, ale w ostatnich minutach Azoty zanotowały serię trafień i ostatecznie wygrały 28:22.

O podium w Memoriale MMTS walczył z ZTR-em Zaporoże. Od samego początku spotkania drużyna z Ukrainy była na prowadzeniu i zdominowała rywali. Kwidzynianie nie byli w stanie odrobić straty i pewne zwycięstwo odnieśli przeciwnicy.

Chrobry w ostatnim dniu zagrał z HBC Jicin. Głogowianie od pierwszych minut narzucili swoje tempo gry i systematycznie powiększali prowadzenie. W 17. minucie wygrywali już 13:4. Czeski zespół jednak nie odpuszczał i walczył do samego końca. Goście zniwelowali różnicę do trzech oczek, ale Chrobry nie dał wyrwać sobie zwycięstwa z rąk.