2019-08-10 12:15:00

Sparingi: Wysokie zwycięstwo NMC Górnika w Czechach

Podopieczni Marcina Lijewskiego rozegrali kolejny mecz kontrolny przed nowym sezonem. NMC Górnik pewnie pokonał na wyjeździe HC ROBE Zubri (28:19).

Od pierwszych minut meczu dobrze w drużynie z Zabrze funkcjonowała defensywa, dzięki której zawodnicy szybko wyprowadzali kontrataki. Zespół z Czech nie był w stanie zatrzymać rywali i po pierwszej połowie przegrywał 9:15.

Do samego końca spotkania NMC Górnik kontrolował przebieg spotkania. Zabrzanie notowali serię trafień i systematycznie powiększali swoje prowadzenie. Ostatecznie wygrali różnicą dziewięciu bramek.

HC ROBE Zubri – NMC Górnik Zabrze 19:28 (9:15)

NMC Górnik: Galia, Skrzyniarz, Kazimier – Tomczak 5, Czuwara 4, Buszkow 2, Bondzior 1, Daćko 5, Slujters 2, Łyżwa 2, Kondratiuk 1, Adamuszek 3, Sićko 3, Bis, Gluch, Gogola

Kary: 6 minut (Sluijters 2, Adamuszek)

źródło: handballzabrze.pl