2019-08-10 08:19:00

Azoty pokonały ZTR Zaporoże w Memoriale Ryszarda Matuszaka. Pewne wygrane MMTS-u i Pogoni

W pierwszym dniu turnieju w Głogowie pewne zwycięstwa odnieśli zawodnicy MMTS-u i Pogoni Szczecin. Azoty Puławy po wyrównanym meczu pokonały ZTR Zaporoże.

Mecz otwierający 25. Memoriał Ryszarda Matuszaka pomiędzy Azotami a ZTR Zaporoże był bardzo zacięty. Od pierwszych minut gra odbywała się na zasadzie "bramka za bramka" i żadna z drużyn nie była w stanie zbudować bezpiecznej przewagi. Trener Michał Skórski może być zadowolony z gry swoich podpieczonych, którzy walczyli do samego końca i po nerwowej końcówce mogli cieszyć się z wygranej. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Antoni Łangowski.

W kolejnym spotkaniu rozgrywanym w ramach turnieju w Głogowie MMTS zagrał z HBC Jičín. Kwidzynianie dobrze rozpoczęli pojedynek, ale kiedy prowadzili 3:1 coś się zacięło w ich grze. Zespół z Czech szybko wyrównał wynik i zdobył pięć bramek z rzędu, wychodząc na prowadzenie 6:3. Podopieczni Dmytro Zinchuka gonili wynik, ale po trzydziestu minutach przegrywali 13:15. Druga połowa należała już do zawodników MMTS-u, którzy przejęli inicjatywę w spotkaniu. W 53. minucie wygrywali już 28:18, a ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 23:32 na korzyść drużyny z województwa pomorskiego.

Gospodarze turnieju zmierzyli się z Pogonią Szczecin. Od samego początku "Portowcy" byli prowadzeniu i systematycznie powiększali przewagę. Po stronie Chrobrego słabo wyglądała skuteczność i każdy błąd wykorzystywali rywale. Po pierwszej połowie szczecinianie wygrywali 19:12. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Głogowianie nie dali rady odrobić straty i przegrali 22:35.