REKLAMA

Stal Mielec ma nowego trenera bramkarzy. W zeszłym sezonie pracował m.in. z Vladimirem Cuparą

Autor: Wojciech Staniec, 09-08-2019, 11:09

Tomasz Błaszkiewicz będzie odpowiadał za szkolenie bramkarzy Stali. Obie strony współpracę rozpoczęły 1 sierpnia.

Błaszkiewicz będzie trenował z bramkarzami Stali dwa razy w tygodniu. Zajęcia będą odbywały się w Kielcach na najnowocześniejszym sprzęcie i według najlepszych, europejskich wzorców.

REKLAMA

Współpraca rozpoczęła się 1 sierpnia i pod okiem Błaszkiewicza mają trenować Tomasz Wiśniewski, Goran Andjelić i Krystian Witkowski. 

Tomasz Błaszkiewicz to uznany trener piłki ręcznej i fachowiec od szkolenia bramkarzy. Jest pierwszym trenerem AZS-u UJK Kielce, z którym dwa razy z rzędu wygrywali rozgrywki II ligi, a teraz zagrają w I lidze. Jest też asystentem Pawła Telewskiego w Koronie Handball Kielce. 

W ubiegłym sezonie współpracował z nim także bramkarz PGE VIVE - Vladimir Cupara, który kilka tygodni temu przeniósł się do Telekomu Veszprem. 

- Przed nami dużo pracy i mam nadzieję, że efekt będzie widoczny. Podczas ostatniego treningu, który odbył się w poniedziałek, skupiliśmy się na testach typowo bramkarskich. Chcemy monitorować naszą pracę, tak by przyniosła ona efekty. Mam nadzieję, że będzie to już widoczne podczas pierwszych spotkań – wyjaśnia Tomasz Błaszkiewicz.

- Bardzo cieszę się z faktu, że do sztabu szkoleniowego naszego zespołu dołączył tak uznany trener – cieszy się prezes SPR Stali Mielec, Roman Kowalik.  - Wiedza i doświadczenie Tomasz Błaszkiewicza z pewnością pomoże naszym zawodnikom wspiąć się na wyższy poziom – dodaje. 

źródło: SPR Stal Mielec

REKLAMA

Dodaj komentarz