REKLAMA

Kierunek Arłamów. Zawodnicy PGE VIVE Kielce rozpoczynają obóz w Bieszczadach

Autor: Wojciech Staniec, 08-08-2019, 11:57

Zawodnicy PGE VIVE w czwartek rano ruszyli na obóz do Arłamowa. Tam będą trenowali przez ponad tydzień.

Mistrzowie Polski rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu 29 lipca. Od tego czasu trenowali na własnych obiektach. Teraz wyjadą na obóz do Arłamowa.

REKLAMA

- Na obozie musimy dopracowywać nasze przygotowanie fizyczne, które zapewni nam dobrą formę i wytrzymałość do końca grudnia. Pamiętajmy, że już od 11 września będziemy grali po dwa mecze w tygodniu. W Arłamowie chcemy też ćwiczyć schematy w ataku oraz obronie. Nowi zawodnicy, tacy jak Doruk, czy Romaric, będą jeszcze potrzebować trochę czasu. To nie dotyczy Igora Karacicia, bo on grał już w przeszłości na takiej pozycji i wie, co musi robić - wyjaśnia trener Talant Dujszebajew.

Kielczanie mają dobre wspomnienia związane z Arłamowem i obozem w tym miejscu. - Warunki są bardzo dobre. To będzie nasz drugi obóz w trakcie sześciu lat w PGE VIVE, poprzednio byliśmy tam przed naszym jedynym triumfem w Lidze Mistrzów. W Arłamowie będziemy myśleć tylko o ciężkiej pracy i regeneracji -  przyznaje.

Na obóz nie pojechali kontuzjowani Tomasz Gębala i Mateusz Jachlewski. Gębala przechodzi rehabilitację po zerwanie więzadeł w kolanie. Do gry wróci najwcześniej na początku 2020 roku. Z kolei Jachlewski także rehabilituje się po operacji i do drużyny dołączy po jej powrocie z Arłamowa.

Jednak po zakończeniu obozu kielczanie nie będą mieli zbyt wiele czasu na odpoczynek. Już 20 sierpnia zagrają oni w Niemczech sparing z Wilhelmshavener HV, a później będą rozgrywać dzień po dniu mecze w Holandii i Belgii. Z kolei 25 sierpnia czeka ich wyjazdowy sparing z Energą MKS-em Kalisz.

Start PGNiG Superligi zaplanowano na 31 sierpnia. Z kolei pierwszy mecz Ligi Mistrzów PGE VIVE rozegra 14 września na wyjeździe z THW Kiel. 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Tagi: VIve Kielce,